• Головна
  • 34 проекти подали тернополяни на Громадський бюджет
14:00, 31 жовтня 2016 р.

34 проекти подали тернополяни на Громадський бюджет

Свої пропозиції для реалізації за кошти міської казни городяни могли пропонувати упродовж місяця – з 1 до 31 жовтня. Один із поданих проектів щодо створення молодіжного центру на вулиці Йосипа Сліпого вартістю мільйон гривень відхилили. Решта проектів перебувають на розгляді.

Подані проекти стосуються різних сфер: комунального господарства, дорожнього господарства, культури, освіти, соціального захисту, охорони здоров’я, транспорту, спорту. Найбільше проектів у категорії спорт. Тернополяни пропонують встановити вуличні тренажери та спортивно-ігрові майданчики у різних частинах міста, реконструювати футбольний майданчик, відновити колишній стадіон Комбайнового зводу, побудувати парк для велосипедних змагань.

Один із найцікавіших проектів цієї категорії – створити канатну дорогу через Тернопільський Став. Орієнтовна його вартість майже 990 тисяч гривень.

«Проект канатної дороги має на меті створити багатофункціональний розважальний комплекс, що сполучатиме Циганську гору із Дальнім пляжем та забезпечуватиме можливість пересування між цими об’єктами, – пише автор проекту Христина Циквас. – Також ми пропонуємо устаткування для вейбордингу та водних лиж. Це дозволить залучити велику кількість туристів та активної молоді міста, створити комплекс розваг і отримувати прибуток від прокату, створить нове уявлення про озеро, як осередок нових можливостей для розваг. Також вагомою перевагою є те, що на даний момент у Західній Україні немає подібного роду проектів, що зробить наш край ще більш популярним серед відвідувачів регіону. Важливим для проекту є також залучення спортсменів до регулярних тренувань на даному виді устаткування, оскільки це дозволяє підтримувати професіоналів із гірсько-лижних видів спорту західного регіону в літній період.».

Щодо місцевої водойми, то є ще один проект пов’язаний з нею. Тернополянка Дарія Веретюк пропонує розмістити на водному плесі червоного кита з нічним підсвічуванням, фонтаном та «китовими співами». Бюджет проекту – 370 тисяч гривень, пише зз.

Свою ідею автор обґрунтовує наступним чином: «Основна мета проекту – гарний настрій жителів і гостей міста. Відповідно, саме для них його і хочеться реалізувати. Ця інсталяція нагадуватиме нам про сам факт існування цих істот на нашій планеті, їх важливість для екосистеми та проблему масового їх винищення. Оскільки проект є неординарним, то він приверне до нашого міста увагу всієї країни, дасть новий поштовх для внутрішнього туризму, а, можливо, і міжнародного. Сприймати сам об’єкт однозначно не є можливим, в кожного він викликатиме свої думки, оціночні судження та інтерпритації, що саме по собі виправдовує реалізацію проекту.».

Встановити на фоні Ставу, біля замку, пам’ятник засновнику Тернополя Яну Амору Тарновському пропонує Олексій Широков. Автор зазначає, що Тарновський буде їхати на велосипеді-тандемі, біля нього будуть фотографуватися туристи, і пам’ятник стане креативною туристичною візитівкою Тернополя. За підрахунками автора, встановлення пам’ятника коштуватиме 450 тисяч гривень.

Популяризувати місто покликані ще три проекти. Усі стосуються влаштування фестивалів у Тернополі. Зокрема, пропонується залучити кошти з міського бюджету для реклами міста і музичного фестивалю «Файне місто» на всеукраїнському рівні. Другий проект пропонує щомісяця із травня до вересня проводити в місті мистецько-гастрономічний фестиваль, аналогів якого немає в Україні. Для реалізації кожного з них потрібно майже мільйон гривень. Третя пропозиція також стосується реклами фестивалю «Кухоль пива», щоправда тільки у сусідніх областях. Відповідно її бюджет вполовину менший – 450 тисяч гривень.

Серед проектів є й такі: створити міні-парк між вулицями Юності та Орлика, впровадити систему надання адміністративних послуг через електронний портал, облаштувати кімнату «Матері і дитини» в парку імені Тараса Шевченка, продовжити встановлювати «розумні» зупинки, відкрити сучасний заклад для розвитку дітей з особливими потребами, встановити у парках міста механічні лавочки, закупити 15 паркоматів для усіх платних парковок міста та відновити роботу міської служби паркування, зробити вулицю Чорновола пішохідною, облаштувати в громадських місцях фонтанчики з питною водою тощо. Детальніше ознайомитися з поданими проектами та їхнім бюджетом можна тут .

Нагадаємо, що у Громадському бюджеті на наступний рік передбачено 5 мільйонів гривень. До 7 листопада цього року Номінаційний комітет та профільні управління будуть оцінювати подані проекти. З 8 до 21 листопада триватиме голосування за них.

Тож, тернополяни повинні самі визначитись, що саме із запропонованого найбільше потрібно місту. Проекти, які наберуть найбільшу кількість голосів і будуть реалізовані за кошти міського бюджету у 2017 році.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #громадськість #бюджет
Останні новини
ТОП новини
"ТЦК шукає чоловіків із цими професіями, мобілізація охопить навіть 50-річних людей цих категорій": повістки, мобілізація
"В Україні пенсіонерів очікує справжня несподіванка, ці 3 групи літніх українців отримають гроші": пенсія стане сюрпризом
"Дощ і снігопад накриють ці області України прямо завтра, негода йде в регіон": де буде мороз у -20 градусів на Різдво?
"Масштабне посилення мобілізації набирає обертів, у ТЦК можуть мобілізувати кожного 10-го з цією професією": ЗСУ, ВЛК
Оголошення
live comments feed...