17:30, 31 грудня 2017 р.
Напрацювання у громадській і політичній роботі – основа для розвитку міста у 2018-му, - Андрій Грицишин. Підсумки року, що минає
2017-тий був непростим роком для політичного життя Тернополя. Про результати, яких вдалося досягнути за рік, що минає говоримо з керівником тернопільського громадського і політичного осередку «Самопоміч» Андрієм Грицишиним.
п. Андрію, у Тернополі чотири роки тому почала роботу громадська організація «Об’єднання «Самопоміч», чи не зменшила зараз вона свою активність?
- Громадська організація в Тернополі працює активно. Були скептики, які сумнівались в ефективності громадських ініціативи, гадали, що всі наші проекти – то піар перед виборами, але 2017-тий довів необхідність і популярність проектів нашого об’єднання серед тернополян.
Вже четвертий рік поспіль при центральному офісі «Самопомочі» працює юридична приймальня. Сюди двічі на тиждень за порадами спеціалістів приходять жителі міста та області. За рік первинну юридичну консультацію отримують тисячі людей. Зважаючи на те, що останнім часом звернень більшає у 2018-тому юридична приймальна працюватиме частіше.
Стільки ж часу у «Самопомочі» освоюють комп’ютерні навики люди похилого віку. Комп’ютерні курси проходять зараз 5 груп тернополян, в кожній від 3 до 8 учнів. Вивчають комп’ютерну грамотність за 12 занять. При громадській організації діє комп’ютерний клас оснащений 8 комп’ютерами, сюди кілька днів на тиждень сходяться пенсіонери, які налаштовані рухатись в ногу з часом. Потрібність такої ініціативи доводить чималий список бажаючих відвідувати курси у 2018-му.
При організації діють і навчання для голів ОСББ. Двічі на місяць, керівника громадської спілки "Рада голів ОСББ м. Тернополя", самопомічівець Сергій Лупак проводить зустрічі з тими, хто планує створити ОСББ і стикнувся з першими проблемами і з керівниками, які вже давно працюють і вчаться захищати інтереси об’єднання. Завдяки таким діалогам, - підсумовує Андрій Грицишин, - у Тернополі зростає кількість ОСББ.
Традиційним протягом цих років став і «Гаражний розпродаж». Закликаючи тернополян ярмаркувати та долучаючись самим нам вдалось провести п’ять таких розпродажів, три в 2015-му, два в 2016-му, один в 2017-му. Це дало можливість придбати і відправити на фронт 7 позашляховиків та мікроавтобус.
Зараз якраз у розпалі щорічна акція «Самопомочі» – «Поділись кутею з солдатом». Ми збираємо продукти, які входять до основної різдвяної страви, розфасовуємо горіхи, мед, цукор, пшеницю в упаковки і відправляємо на Схід. В перший рік такого благочинного проекту ми передали на фронт 1 200 кг куті, минулоріч тисячу кг, цього року, з підтримкою тернополян, сподіваємось назбирати не менше.
Окрім проектів, які вже стали традиційними, у 2017-му ми започаткували чимало нових, на мою думку, вдалих ініціатив. Хочу відмітити, що наша громадська організація постійно збільшуються, приходять молоді ініціативні люди. Їхньою була ідея – «Тиждень доступного спорту», який ми провели у лютому. Тоді тернополяни протягом тижня могли безкоштовно відвідувати тренажерні зали міста і займатись в будь яких спортивних секціях. Це дало можливість людям обрати для себе зал, де б вони могли займатись на постійній основі, а тренерам показати себе.
Позитивні відгуки тернополян отримав і наш другий «Ярмарок спорту». Там за один день продемонструвати свій рівень змогли понад 50 тернопільських спортивних секцій. Відзначу, що це чудова можливість для людей дізнатись інформацію про весь спектр спортивних послуг у Тернополі.
Вдруге цього року Молодіжний центр «Об’єднання Самопоміч» провів інтелектуальний фестиваль “Вундеркіндер”. Він був цікавим і досить насиченим, за першість боролись дітки у своїх населених пунктах, далі у районах, а фінал відбувся у Тернополі. Переможці були нагороджені заохочуючими призами.
Також триває зараз наш черговий соціальний проект - "Потребуєш-візьми, можеш - поклади". Це ініціатива з облаштування благодійних поличок у магазинах міста, завдяки яким малозабезпечені та соціально незахищені тернополяни теж мають можливість відчути дух Різдва.
Усі добрі починання, - переконаний Андрій Грицишин, - стануть традиційними. І впевнений, що у наступному році громадська організація «Об’єднання «Самопоміч» вкладе ще більше цеглин у розвиток тернополян.
- Наразі 7 представників «Об’єднання «Самопоміч» є депутатами тернопільської міської ради. Як, зважаючи на таку активну громадську діяльність, вдається працювати у сесійні залі?
Навантаження і справді дуже велике. Окрім громадської і депутатської діяльності, кожен з нас має ще постійну роботу, чи бізнес, яким теж треба приділити час. Доводиться жертвувати особистим, я мало буваю вдома, обділяю увагою свою сім’ю. Та завдяки розумінню дружини, яка взяла на себе усі хатні клопоти, я зміг ефективно віддатись роботі. Тому з гордістю сьогодні можу констатувати, що рік був дуже плідним для нашої фракції.
Хочу відмітити, що представники «Самопомочі», яких обрали тернополяни представляти свої інтереси, фахово працюють на своїх місцях у раді. Самопомічівці представленні у 6 комісіях. Свідченням ефективності їх діяльності є обрання Назара Зелінки секретарем бюджетної комісії. Він добре освоїв тонкощі бюджетної сфери, і постарався аби головний документ міста на 2018 рік був прозорішим та орієнтованим на потреби громади. Назар є ініціатором та одним з співавторів нового для тернополян проекту «Громадського бюджет», завдяки реалізації якого цьогоріч у Тернополі використали 5 мільйонів гривень на 11 ініціатив жителів міста. Окрім того він добре ознайомлений з регламентом міського ради, тож контролює його дотримання під час сесій і в процесі прийняття рішень. Виступив автором багатьох поправок, які забезпечують відкритість та прозорість діяльності міської ради. Активно працює над розвитком велоінфрастуктури в місті. Разом з Олегом Ниткою виступив з ініціативою оновлення комп’ютерної техніки у школах міста.
Ефективною є робота на посаді голови земельної комісії Андрія Шкули. Він прийшов в міську раду з журналістики, де розслідував різноманітні схеми земельних махінацій. Тож його принципова позиція і справедливий підхід до розподілу земель мали підтримку серед тернополян. Призначення на посаду голови комісії стало ще одним доказом його доброї роботи. Зараз ми працюємо над викоріненням корупції у земельній сфері, розробили і плануємо найближчим часом впровадити спрощену процедуру отримання землі для підприємців, - каже Андрій Грицишин. - Крім того саме пан Шкула ініціював інвентаризацію всієї землі Тернополя та нанесення вільних ділянок на кадастрову карту, що унеможливить корупцію в земельній сфері. Завдяки цьому задуму вже проінвениаризовано сотні гектарів території міста. Оренда виведеної «з тіні» землі збільшить надходжень до бюджету в 2017 майже на п’ять мільйонів гривень. Багато працює Андрій і над тим, аби зробити роботу міської ради прозорішою та відкритішою.
Хочеться відзначити роботу у комісії житлово-комунального господарства нашого представника, керівника громадської спілки "Рада голів ОСББ м. Тернополя" Сергія Лупака. Він один із фахових членів комісії, адже самостійно з 2008 року займається багатоквартирними будинками і знає на що першочергово потрібно виділяти кошти. На переконання нашої фракції: Тернопіль повинен максимально переходити на такі об’єднання, бо там де є господар, там – порядок.
Активно працює у міськраді Віктор Генсерук. Він Він є секретарем постійної комісії з питань економіки, промисловості, транспорту і зв’язку. За його пропозиції у громадському транспорті нині встановили інформаційні бланки, де є вся необхідна пасажирам інформація. Він підняв питання неосвітленої ділянки поблизу ЗОШ№16, де часто траплялись злочини і, завдяки його наполегливості, сьогодні там працюють ліхтарі. Вніс зміни до програми охорони тернопільського озера задля системної боротьби з браконьєрством. Активно співпрацює з громадськими активістами аби вберегти водойму. Активно працює над вирішенням проблем округу.
Не менш ефективною є робота член освітньої комісії Олега Нитки. За його пропозиції мерія призначала і виплачує переможцям освітянських конкурсів фіксовані премії. Заслужених виплат Олег домігся і для військових, які пішли служити у 2016. Активно бореться з корупцією. Викрив цілу схему з відмивання бюджетних коштів працівниками тернопільських парків щодо необлікованого продажу квитків на атракціонах. Окрім того, Олег є ініціатором підвищення дрібних адміністративних штрафів, що дасть можливість зменшити кількість правопорушень.
Член містобудівної комісії Юрій Штопко вніс ряд пропозицій до Генерального плану міста, щодо захисту зелених зон та недопущення ущільнених забудов, бореться з «МАФізацією» Тернополя, ініціював висловлення недовіри головному архітектору міста Василю Бесазі. Вивчає питання переповнених дитячих садочків, лобіює утворення нової групи у дошкільному навчальному закладів свого округу.
У своїй діяльності орієнтуємось на роботу фракції у Верховній раді, людей, які не бояться говорити, що в країні не так, при цьому не лише критикувати, а пропонувати свої варіанти вирішення проблеми. За такими принципами працює наша політична сили й при Тернопільській міській раді.
- З якими планами вступаєте у новий 2018-тий рік?
З оптимізмом дивимось у майбутнє. В організації з’явилась «молодіжка» - це студенти старших курсів, випускники університетів, які мають бачення куди рухатись місту. У співпраці з ними у нас зароджуються нові проекти і наша діяльність стає дедалі ширшою.
Ми поки молоді політики та розуміємо, що маємо бути господарями на місцях. Робимо ставку на розвиток міста. Зараз збільшились бюджети громад, тож на часі покращення житлового фонду тернополян. Працюємо над створенням умов для привабливості інвесторів, розвитку у Тернополі ІТ-компаній і туристичної галузі, бо завтра це обернеться робочими місцями і люди матимуть гідну зарплату і нормальні умови праці.
Продовжимо роботу по боротьбі з незаконними забудовами, плануємо інвентаризувати не лише землі, а й комунальне майно. Удосконалимо інтерактивну карту, проконтролювати рух транспорту буде зручніше і місто витрачатиме на це менше коштів.
Аби громадськість розуміла принципи прийняття рішення фракції плануємо з Нового року запровадити своєрідну «Медіа-каву». Запрошуватимемо журналісті на засідання, де будемо обговорювати сесійні питання, розповідатимемо як будемо голосувати і чому. Тоді тернополяни будуть нам не лише довіряти, а й розуміти.
Вірю, що у наступному році завдяки злагодженій роботі команди однодумців, яка склалася у нашому осередку, зможемо зробити ще чимало корисного для громади міста.
- Що б хотіли побажати тернополянам у Новому році?
Кожному з нас я хочу побажати віри в себе! Нехай Новий рік несе лише добрі змін. Зичу гарно відсвяткувати Різдво, мати час побути у колі сім’ї, черпнути енергії і рухатись вперед розбудовуючи сильну громаду та сильну країну.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
18:16, 28 листопада 2024 р.
live comments feed...