Проголошення ЗУНР у Тернополі відзначили пішою ходою (фото)

97-му річницю проголошення Західно-Української Народної Республіки у Тернополі відзначили пішою ходою від майдану Волі до могил Січових Стрільців на Микулинецькому кладовищі. Тут священнослужителі відправили панахиду за усіма загиблими, а представники влади та громадськості поклали квіти до могил січовиків.

Вшанувати події, пов’язані зі становленням Української держави на західних землях, прийшли як сивочолі, так і молодь Тернополя. Процесію, яка йшла містом під звуки оркестру, очолило духовенство, ветерани та представники влади. Участь у заході взяв міський голова Сергій Надал.

Звертаючись до присутніх очільник Тернополя, зазначив: «Сьогодні ми згадуємо тих, хто має відношення до Листопадового зриву, оскільки ці події мають для нас велике значення в історії здобуття Незалежності. Сьогоднішня славна 97 роковина дає нам урок, дає нам натхнення. Урок історії, урок мужності і патріотизму. Натхнення Героїв Листопадового чину проявилось у боротьбі українців протягом всього складного ХХ століття і привело до відновлення Державності у 1991 році.

Цей останній холодний місяць осені завжди показує усьому світу величну силу та енергію українців, будь це чи 1918 чи 2013 роки. Саме у ті часи на вулицях міста творилась історія, коли за прикладом героїзму та жертовності одиниць піднімався на боротьбу увесь народ. Сьогодні я вітаю усіх українців, усіх тернополян із славною річницею у нашій історії. Це день для того, щоб згадати наших Героїв. День, щоб усвідомити себе спадкоємцями їх слави».

Довідково: Західно-Українська Народна Республіка - українська держава, що фактично існувала протягом 1918-19 рр., формально ж і до 1923 р. на території Західної України зі столицею у Львові. Постала після Першої світової війни в результаті розпаду Австро-Угорщини. Охоплювала територію заселену українцями - Галичину, Буковину й Закарпаття. 22 січня 1919 року ЗУНР об'єдналася з Українською Народною Республікою, отримавши назву Західна Область Української Народної Республіки.