На Тернопільщині поховано 70 полеглих в зоні АТО військовослужбовців

Чергове засідання ради підтримки учасників антитерористичної операції відбулося 10 листопада у Тернопільській обласній державній адміністрації голова Тернопільської ОДА Степан Барна навів окремі показники результатів проведеної роботи.

«На території Тернопільської області 1830 військовослужбовців вже отримали відповідний статус, — повідомив очільник області. — За весь період 712 учасників АТО звернулися у лікарні за комплексною медичною допомогою та психологічною реабілітацією. Нагадаю, цього року 202 дитини з сімей учасників АТО оздоровлені за кордоном за кошти органів державної влади та спонсорів. 551 учасників АТО отримали земельні ділянки, на це загалом було виділено 86 гектарів».

Також проводиться робота для увіковічення пам’яті загиблих героїв. На Тернопільщині поховано 70 полеглих на Сході військовослужбовців. І лише за останній місяць по області встановлено 7 меморіальних дошок.

47 сімей, які втратили на війні своїх годувальників, отримали разові грошові допомоги, загальна сума яких становить 27 мільйонів 197 тисяч гривень.

609 тисяч гривень отримали й родичі загиблого добровольця Ореста Квача, про становище яких було відомо мало не всій Україні. Щоправда, у подібній ситуації перебувають десятки тисяч родин загиблих героїв, йшлося на зібранні.

«Головне створити прецедент і я вважаю, що нам це вдалося, — підкреслює Степан Барна. — Аби у подальшому кожна сім’я, у якій чоловік, син чи брат, поклав своє життя за волю нашої країни, отримала грошову допомогу. Програма підтримки учасників АТО передбачає допомогу, реабілітацію та компенсацію усім, хто відстоював територіальну цілісність нашої країни. Військовослужбовці Збройних сил України чи учасники добровольчих батальйонів, немає між ними різниці. Всі вони однаково захищають нашу землю від ворога».

Проблему щодо подальшої долі правоохоронців, які зараз у зоні АТО виконують бойові завдання, озвучила волонтер Ірина Жигунова. Подати документи у нову поліцію вони не мали змоги. До того ж зі Сходу не повернуться у цілком працездатному стані та звісно ж потребуватимуть реабілітації. Дане питання Степан Барна взяв під особистий контроль.

Також на засіданні говорили про необхідність суттєво посилити корпус психологічної допомоги, аби психологічні проблеми бійців не переростали у психоневрологічні.

Окрім того, на порядку денному присутні заслухали доповідь щодо придбання житла членам сімей загиблих учасників АТО, а також про організацію роботи центру допомоги учасникам антитерористичної операції.