Іноземну мову тестуванням цього року здавати не будуть. Міністерство освіти і науки України затвердило графік здачі ЗНО та умови подачі документів у вищі навчальні заклади країни. Зовнішнє незалежне оцінювання відбудеться у травні 2016-го. Востаннє цього року набиратимуть охочих отримати освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста. Натомість з’явиться ступінь молодшого бакалавра.
Державна підсумкова атестація для цьогорічних одинадцятикласників матиме дві форми. Зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і двох предметів на вибір: математики, або історії України та випускний екзамен з іноземної мови. Цей іспит також планували проводити у формі ЗНО. Але через численні скарги до цього питання повернуться у 2017 році.
– Якщо говорити про відмінності, то їх небагато. Найперше – це те, що у нас тестування відбудеться у травні місяці з української мови і літератури, математики та історії України для всіх учасників але це важливо буде в першу чергу для випускників загальноосвітніх навчальних закладів бо згідно, знову ж таки, нормативних документів ці предмети зараховуються як Державна підсумкова атестація. Тому вони швидше проводяться для того щоб перевірити роботи , виставити оцінки відповідні, перевести їх у дванадцятибальну шкалу , відомості з прізвищами учасників та оцінками надіслати у кожний навчальний заклад і на основі цих відомостей навчальний заклад буде виставляти цю державну атестацію і класний журнал і в додаток до атестата про повну загальну середню освіту, – розповідає тв4 заступник директора ТОКІППО з питань ЗНО та моніторингу якості освіти Юрій Шайнюк.
Нові правила вступу у виші змінили терміни та форму подачі документів. В електронній формі заяви про вступ можна подати на молодшого бакалавра та бакалавра. Охочі отримати ступінь спеціаліста чи магістра подають документи лише у паперовій формі. Абітурієнт має можливість подати до 15 заяв на спеціальності, на яких передбачене навчання за державні гроші. На спеціальності, які не мають державних замовлень, можна подавати не обмежену кількість заяв.
– Зокрема, подача документів розпочнеться 11 липня і закінчиться 27 липня. Для тих, хто ще у вузі буде складати ті чи інші як творчі чи фізичні нормативи. Звичайно, що подача документів закінчується до 20 липня і вже з 21 починаються ці випробування. Таким чином це призводить до того, що наші учасники будуть мати можливість опрацьовувати. А це буде можливо при умові що будуть подавати заяви лише у електронній формі, – каже Юрій Шайнюк.
Наступного року в Україні вперше з’являться ступені молодшого бакалавра та доктора філософії, а на освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста студентів наберуть востаннє. Такі зміни починають працювати відповідно до Закону України «Про вищу освіту».