За підрахунками спеціалістів, близько півмільйона жителів області отримують житлові субсидії і з кожним днем ця цифра зростає.
Зважаючи, що осінь цього року видалася теплою, багато тернополян використовують природного газу менше за встановлену норму. За словами директора департаменту соцзахисту ТОДА Вадима Боярського, завдяки економії, заявники у перспективі можуть взагалі не платити за газ, пише "Номер один".
Понад 146 тисяч представників домогосподарств області звернулися за призначенням субсидії в органи соціального захисту населення.
– Якщо цю цифру помножити на середньостатистичну сім’ю з трьох осіб, то виходить, що субсидію отримують 440 тисяч громадян. Враховуючи, що в області проживає трохи більше мільйона громадян, то ми практично доходимо до показника у 50%, – розповідає Вадим Боярський.
У вересні та жовтні в органи соціального захисту за призначенням субсидій почали звертатися у рази більше жителів області, ніж, скажімо, у травні. Це можна пояснити тим, що зараз громадяни почали активно використовувати природний газ для опалення помешкань. Відповідно витрати на енергоносії зросли і це суттєво вплинуло на бюджет кожної родини. Щоденно приблизна кількість звернень в області сягає півтори тисячі. До прикладу, в Тернополі таку матеріальну допомогу держави вже призначили 22-ом тисячам домогосподарств. Традиційно найбільше звернень надходить в обласному центрі. На другому місці за кількістю призначених субсидій Збаразький район. Субсидії, нараховані у неопалювальний період, перераховують на опалювальний сезон в автоматичному режимі. Відтак додатково звертатися в органи соцзахисту не потрібно. Тим, хто подав заяву, але субсидії поки не отримав, потрібно сплатити хоча б обов’язковий платіж – у середньому 20% від загальної нарахованої суми, пояснює Вадим Боярський. Річ у тім, що державну допомогу нараховують з того часу, відколи Ви подали заяву. Після отримання документів від заявника органи соціального захисту направляють запити в усі обслуговуючі організації. Допомогу призначають тільки після десяти днів після надходження останнього документа, який впливає на призначення субсидії.
У департаменті соціального захисту наголошують, що невикористання споживачами наданих державою норм аж ніяк не означає, що надалі вас можуть позбавити субсидії. Навпаки, зекономлена заявником сума зберігається на його особовому рахунку в газопостачальній організації і її використовують надалі.
Розглянемо цю норму на конкретному прикладі. Допустимо, що обов’язкова плата людини за спожитий газ становить 200 грн., а оплата в межах норм – 1500 грн. Виходить, 1300 грн. покриває субсидія. Припустимо, що місяць видався теплим і людина використала газу лише на 100 грн. Тоді вона повинна сплатити не обов’язкову суму (200 грн.), а лише 100 грн. У той же час держава на рахунок газопостачальної організації перераховує щомісяця 1300 грн. Наступного місяця людина використала газу на 600 грн., але в неї на рахунку вже акумульовано невикористані субсидії за минулий місяць. Відтак у рахунок цих коштів людина може погашати обов’язковий платіж.
Тому в департаменті соціального захисту населення просять використовувати електро- та газопостачання не більше, ніж Вам необхідно, адже на розмір субсидії чи на її призначення це не впливає.
Цифра: 1528 субсидій призначають щодня органи соціального захисту жителям області.
За даними департаменту соціального захисту населення ТОДА