Понад тисячу людей з обмеженою працездатністю скористалися цьогоріч послугами місцевих центрів зайнятості. Понад 300 працевлаштували, 12 займаються підприємницькою діяльність і ще понад 80 пройшли професійне навчання, перенавчання чи підвищення кваліфікацій.
Щороку 3 грудня в Україні відзначають Міжнародний день інвалідів. В обласному центрі зайнятості з цієї нагоди з 1 грудня стартувала декада надання соціальних послух для людей з обмеженими фізичними можливостями, передає TV4.
Понад 350 інвалідів працевлаштували цього року на Тернопільщині. 12 започаткували власний бізнес. 14 безробітних інвалідів забезпечили роботою за допомогою служби зайнятості завдяки компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Наразі на обліку в центрах зайнятості області перебуває 300 людей з обмеженими фізичними можливостями.
– В нас є дуже широкий аспект послуг для осіб з обмеженими фізичними можливостями. Їм здійснюється підбір підходящої роботи відповідно до рекомендацій медичної експертної комісії, програми реабілітації, звичайно і бажань кожної особи, – розказує директор обласного центру зайнятості Петро Химейчук.
Щороку кількість інвалідів, які хочуть працювати як в Україні, так і на Тернопільщині зокрема, зростає, каже Петро Химейчук. Якщо в дві тисячі десятому році в обласний цент зайнятості зверталося три-чотири сотні людей з обмеженими фізичними можливостями, то цьогоріч ця кількість збільшилася до тисячі. Такі люди працюють у різних галузях: сільському господарстві, сфері обслуговування, торгівлі. У службі зайнятості у напрямку працевлаштування інвалідів активно співпрацюють з роботодавцями.
– Яскравим прикладом є співпраця з підприємством “Надія”. Ще з 2009 року, коли цьому підприємству було виділено фінансову допомогу з фонду соціального захисту інвалідів. І в тому році працевлаштували 5 інвалідів. Це вишивальниці, швеї. Це підприємство заснувала громадська організація інвалідів, воно займається пошиттям спецодягу і постільної білизни. На сьогодні з 2009 року на це підприємство ми працевлаштували вже 21 особу, – говорить начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню Тернопільського обласного центру зайнятості Валентина Нікуліна.
Адресними соціальними послугами цьогоріч охопили 7 демобілізованих учасників АТО з числа інвалідів. Із них трьох працевлаштували. Загалом до центрів зайнятості області звернулося понад 520 демобілізованих військових. 80 забезпечили місцями праці, 37 з них зайнялися підприємництвом. Наразі роботу шукають ще для 400 демобілізованих воїнів, які зареєстровані в центрах зайнятості.