З наближенням Нового року і Різдвяних свят з’являється особлива атмосфера. Люди метушаться, усюди новорічна символіка, прикрашені дерева і будинки. Відчуття радості турбує демобілізованих воїнів, котрі все ще переживають бойовий стрес. Ці люди потребують особливого ставлення у новорічний період.
Солдати, які звертаються за психологічною допомогою розповідають, що бояться новорічних свят, пише ternopil.te.ua.
Психотерапевт, координатор центру психологічної допомоги «Крок на зустріч» Любов Медведь пояснює, що новорічна символіка, атрибутика, відчуття свята, веселі посмішки, гучні колядки, феєрверки не співпадають з внутрішнім станом воїнів: «Нам варто розуміти, що солдат переживає багато речей, які він не встиг пережити на війні. Він відсипається, йому потрібно не 8 годин, як іншим людям, а 10-12 чи 16 годин, залежно від того, що з ним було на війні. Він хоронить товаришів, яких загинуло дуже багато і йому потрібно пережити цей траур. Можливо, суспільство не розуміє як можна переживати за людиною з якою був три дні в окопі і її не стало, а насправді, ця людина могла бути дуже цінною. Він переживає почуття вини, може переживати почуття неповноцінності, адже не може виконувати ту роботу, яку виконував раніше. Йому потрібно «віддихатися», адаптуватися і зрозуміти себе заново, почати нове життя в тих умовах і з тими фізичними й психологічними особливостями, які в нього зараз є!».
Спеціаліст радить доносити цю інформацію до членів сімей військових, щоб вони розуміли у якому стані воїн і ставилися до цього стану як до тимчасового, який потрібно пережити, і в якому потрібно допомогти солдату.