На Тернопільщині вакцинація проти грипу відбувається як за кошти громадян, так і за гроші бюджету

Підстави робити такі висновки дають показники захворюваності. Статистика наблизилась до порогового показника лише наполовину. І в цьому немала заслуга матінки-природи.

Показник захворюваності за останній (49-ий) тиждень становить 27,3 випадку на 10 тис. населення при епідемічному порозі 56, 6, що складає 48% від порогового показника. Така ситуація характерна для даного періоду року. У порівнянні з минулим тижнем, спостерігається ріст захворюваності, але він незначний – близько 12%. За минулий тиждень захворіло майже 2 тис. осіб. Відносно низький рівень захворюваності дає можливість продовжувати вакцинацію населення. Зазвичай піки періоду припадають на грудень та лютий. Однак погодні умови дають підстави сподіватися, що цьогоріч активного росту захворюваності до кінця року не буде.  Сплеск медики очікують у лютому наступного року, пише "Номер один".

- Найчастіше люди хворіють під час зміни погодних умов, а також у сиру, дощову та холодну погоду. Ці фактори сприяють зниженню опірності організму. Оскільки погода відносно стабільна, ситуація з захворюваністю залишається в межах норми.

Як уже зазначалося, в області проводиться вакцинація населення проти грипу, - каже начальник відділу епідеміології ГУ Держсанепідслужби в області Марія Павельєва.

Наразі щеплено 2775 осіб, що становить близько 45% від прогнозованого показника. Вакцинація осіб проти грипу відбувається як за власні кошти громадян (майже 600 осіб), так і за гроші міських та районних бюджетів.

- За кошти міського бюджету було закуплено вакцини для медиків обласного центру. Лікарі належать до груп ризику, оскільки вони перебувають у прямому контакті з хворими, тому ця категорія осіб потребує щеплення в першу чергу, - наголосила Марія Павельєва.

Днями щеплення проти грипу зробили працівники Держсанепідслужби в області. Вакцинацію здійснювали медики територіальної поліклініки. Перед проведенням щеплення усіх оперативних працівників оглянув лікар. Використовували вакцину «Ваксігрип». Її вартість в аптечній мережі становить близько 140 грн. Це майже на 40 грн. дорожче, ніж торік. Більше того, купити в Україні можна лише одну вакцину з десяти зареєстрованих. Чому інші препарати не надходять у продаж, наразі не відомо.

Медики зазначають, що розуміють фінансову ситуацію тернополян, але водночас наголошують, що вартість вакцини та препаратів, необхідних для лікування грипу, є неспівмірними. Тому краще застрахуватися, аби потім не втратити значних коштів, а головне – здоров’я.

- Варто пам’ятати, що щепитися від грипу потрібно щорічно. Адже кожного разу склад штамів вірусів, які циркулюють в епідсезон, змінюється, - зазначає Марія Павельєва.

Побутує думка, що коли людина зробила щеплення від грипу, то вона взагалі не буде хворіти. Це судження далеке від істини. Медики зазначають, що препарат захищає людину лише від вірусу грипу, але аж ніяк не від ГРВІ. Грип небезпечний не лише складним перебігом, а й важкими ускладненнями. Тому лікарі роблять акцент саме на цій недузі.

- Ускладнення зазвичай виникають у людей, які мають супутні патології або хронічні захворювання. Це може призвести навіть до летальних випадків. Подібна ситуація виникла в області під час пандемічного грипу. Тоді від ускладнень померло 26 людей, - наголошує Марія Павельєва. – Гострі респіраторні захворювання мають легший перебіг. Утім вберегти себе від них допоможуть усім відомі засоби профілактики.

Неспецифічна профілактика передбачає вітамінізацію організму людини, повноцінне харчування, застосування народних засобів (відвари калини, смородини, цибуля, часник), режим праці та відпочинку, загартовуючі процедури.