"Невидимий вбивця" полює на тернополян

Він не має ні кольору, ні запаху, тому вбиває поволі й непомітно, за що й отримав у народі прізвисько "невидимий вбивця". Потрапляючи в кров, сполучається з гемоглобіном та робить його нездатним розносити кисень по організму людини. Це призводить до судом, блювоти, втрати свідомості та зупинки серця. На добу в Україні, згідно зі статистикою, він у середньому забирає 9 життів.

"Невидимий убивця" скосив і 56-літнього мешканця Підпилип'я Борщівського району. Тіло чоловіка було знайдено 21 грудня у власному будинку. Згідно з результатами медичної експертизи, причиною смерті стало отруєння чадним газом, пише topnews

Так, саме чадний газ - офіційне ймення "невидимого вбивці" (оксид вуглецю – СО). Він виділяється всюди, де є продукт горіння. Традиційною, на жаль, причиною отруєння чадним газом є неправильний монтаж та експлуатація пічного обладнання. Простіше, якщо передчасно закрити пічну заслінку, то газ непомітно потрапляє в житлове приміщення. Тому ніколи не можна забувати правило: поки на жаринках видно блакитні вогники, закривати заслін смертельно небезпечно.

Оксид вуглецю утворюється і під час неповного згорання природного газу. Це означає, якщо на кухні чи у ванній (з газовою колонкою) погана вентиляція, смерть може наступити непомітно й швидко.

Особливо небезпечно палити газ при поганій тязі в газовій колонці, тому перевіряти тягу потрібно регулярно.

Навіть ескімоси у своїх помешканнях зі сніжних цеглин під час полярного морозу обов’язково роблять в куполі віддушину. Інакше будь-який вогонь – спиртівка, свічки можуть стати причиною загибелі людей. Чому ж українці, вдаючись до різних способів економії та обігріву помешкання, нехтують такою важливою річчю, як вентиляція.

Джерелом чадного газу також є  куріння тютюну та вихлопи автомобільних двигунів. Звичайно, їх обсяги  недостатні для того, аби “учадіти до смерті”. Однак незначні дози оксиду вуглецю все ж спричиняють головний біль, кисневе голодування.