Фінансування спортивних шкіл області на 2016 рік значно зменшилося, у порівнянні із 2015. У 2014 році Фонд соціального страхування України відмовився виділяти гроші на розвиток спортшкіл.
Міністерство молоді та спорту України на 2015 рік виділив для цього 100 мільйонів гривень. Тернопільська область отримала субвенцію у розмірі 1,5 мільйона гривень. На 2016 субвенція не передбачена. За підрахунками директора департаменту сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту тернопільської ОДА Віктора Мацикура на 2016 рік не вистачає близько мільйона гривень для розвитку спортивних шкіл області.
У 2015 році спортивні школи області на свої потреби отримали півтора мільйона гривень. Юні спортсмени добре попрацювали і результат не забарився.
– За 2015 рік ми біля 450 медалей завоювали на чемпіонатах України. Такий результат дуже добрий, бо, скажімо, всі попередні роки ці цифри досить стабільні від року до року, – розповідає тв4 директор департаменту сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Тернопільської ОДА Віктор Мацикур.
Про те, що фінансування у 2016 буде обмеженим, у департаменті знали, а тому протягом минулого року активно проводили оптимізацію: скорочували сумісників, та все ж грошей не вистачає.
– Загалом на 2016 рік грошей не вистачає. По моїх оцінках – це десь порядка до мільйона гривень. Але враховуючи перевиконання плану за підсумками минулого півріччя, я думаю, що обласна рада підтримає мене і додадуть ці кошти для того, щоб ми могли далі працювати, – говорить Віктор Мацикур.
ДЮСШ “Буревісник” знаходиться на обласному балансі. У цій спортшколі виховують спортсменів з веслування на байдарках і каное. Наразі став замерз, та тренування не відміняють. Вихованці школи займаються фізичною підготовкою у спортивному залі. Минулого року на розвиток “Буревісника ” виділили близько 900 тисяч гривень. Майже стільки ж отримали і цьогоріч. У планах на 2016 рік – реконструкція веслувального каналу і проведення змагань, ремонт роздягалень та одного із корпусів. Про нове обладнання мова не йде – намагаються правильно і бережно використовувати те, що є. До слова, одне весло для такого виду спорту коштує майже 500 євро.
– Ми встановили сучасні котли. Це енергозберігаюче опалення. Минулого року прийняли програму розвитку водних видів спорту і ця школа і база, де готуются веслувальники, якраз і є одним із пунктів програми розвитку водних видів спорту, – каже директор департаменту сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Тернопільської ОДА Віктор Мацикур.
У спортшколі “Буревісник” зараз навчаєься близько 200 вихованців. Одним із них є Єльнур Ахадов – бронзовий призер чемпіонату Європи з веслування на байдарках і каноє.