МВС наразі не має остаточної інформації про те, що державні сайти полягли від хакерської атаки.В разі, якщо буде доведено, що причиною припинення роботи низки офіційних сайтів була хакерська атака, винуватцям загрожує покарання за статтею 361 Кримінального кодексу: від штрафів до позбавлення волі.
Про це ТСН заявив голова прес-служби МВС України Володимир Поліщук. За його словами, наразі немає остаточної інформації про те, що офіційні сайти "лягли" саме в результаті хакерської атаки. Поліщук повідомив, що у разі доведення провини, міра покарання встановлюється судом.
Він наголосив, що подібні справи може розслідувати як міліція, так і Служба безпеки України. Як відомо, 361 статтею ККУ передбачено штраф від шестиста до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від 2 до 5 років. "Якщо це група осіб, і якщо вони між собою домовлялися, то тоді може бути застосована інша частина цієї ж статті, яка передбачає більшу відповідальність", - поінформував Поліщук.
Нагадаємо, віртуальні бої стартували в реалі ще 31 січня. Так, сайт МВС України не працював дві доби. Сьогодні також припинив роботу сайт Національного банку України, який наразі вже працює. Раніше не працювали сайти президента України, Партії регіонів, СБУ. Ці проблеми в роботі сайтів пов'язують із закриттям популярного ресурсу EX.UA.
Тим часом, група хакерів, які ніби-то атакують веб-ресурси органів державної влади направила листа виданню "Українська правда". У такий спосіб, пишуть його автори, вони, протестують проти закриття EX.UA. "Головною технологією була масовість... Зараз до атаки долучено близько 500 підготовлених фахівців. До них уже приєдналося близько 100-300 тисяч звичайних користувачів", - йдеться в листі.
Комп'ютерники пояснили, що борці за закритий сайт EX.ua написали сторінку, з якої кожен охочий може спробувати атакувати будь-який сайт. Таку сторінку, яка генеруватиме тисячі звернень за секунду до певного сайту може написати будь-який початківець. "Коли за справу беруться професіонали, то зазвичай вони змінюють вміст сторінки. Тобто там з'являється логотип організації, яка зламала. А тут просто сервери завалили великою кількістю запитів, вони перестали працювати тому, що не витримали навантаження", - пояснив системний адміністратор Сергій Корсак.