У разі офіційного введення електронної акцизної марки України вдасться серйозно скоротити частку контрафактної і контрабандної продукції. Також це надасть додаткові можливості контролювати оборот акцизних товарів.
Подібні проекти вже використовується в деяких країнах Європи - зокрема, в Швейцарії, Великій Британії, Латвії. З слів експертів, наразі багато країн Євросоюзу також поступово переходять на електронну акцизну марку.
В кінці 2014 року парламент прийняв закон, згідно з яким за постановою уряду мало бути ухвалено рішення про річне добровільному пілотному проекті. Влітку минулого року учасники тютюнового ринку ініціювали пілотний проект на базі ДФС з функціонування системи, про це повідомив в інтерв'ю ЛІГА.net директор компанії-дистриб'ютора тютюнових виробів "Мегаполіс-Україна" Іван Бей.
"На сьогодні у кожної з великих тютюнових компаній вже встановлено необхідне для цього обладнання. Але Кабінет Міністрів з якихось причин не прийняв відповідну постанову. Ми запропонували ДФС в пілотному режимі продемонструвати добровільно то, як ця система працює, створили віддалене робоче місце, навчили одного зі співробітників ДФС, якого служба нам делегувала. І в режимі реального часу на одній з ліній промоделювали протягом місяця роботу цієї системи. Від моменту запиту виробника на отримання коду до кінцевого споживача ", - говорить Бей.
З його слів, ДФС вже розробляє зміни до Податкового кодексу, де прописує параметри системи електронної акцизної марки. "Але проект дуже непростий. Якщо його впроваджувати спочатку не у вигляді пілота, а в форматі чинного державного механізму, то це потребуватиме дуже багато часу з точки зору зміни законодавства", - зазначає директор "Мегаполіс-Україна".