Через відсутність вакцини на Тернопільщині склалася критична ситуація з імунопрофілактикою

Наслідком є збільшення кількості інфекційних захворювань. Критична ситуація з вакцинацією загалом по країні, – кажуть експерти. Це пов’язано з тим, що Україна відмовилася купувати вакцину російського виробництва. Причина не лише у моральних принципах. Було виявлено, що російська вакцина сумнівної якості.

«Склалася складана ситуація із вакцинацією. Бракує вакцини від поліомієліту, туберкульозу, правця, сказу та інших інфекційних захворювань. Щодо вакцинації від туберкульозу, то тут є ще одне питання. Вакцина БЦЖ не використовується у розвинених країнах. США, Канада та інші країни не використовують цієї вакцини, і відповідно не виробляють. БЦЖ – це пострадянська стихія. Тому ця вакцина не виробляється у комерційних кількостях. До 2014-го року Україна купувала цю вакцину у Російській Федерації. Купували цю вакцину у два чи три рази дорожче, ніж європейські аналоги. І в 2014-му році було прийнято рішення представниками влади не купувати вакцини БЦЖ у Росії. Причина не лише у патріотичних принципах, а також через те, що у них не було потрібного сертифіката якості», – відзначила лікар-епідеміолог Марія Павельєва.

Вакцинацію проти туберкульозу у розвинених країнах не проводять, – кажуть зз в обласній санепідслужбі. Це традиція пострадянських країн. Однак результат відсутності імунопрофілактики невтішний – в Україні зріс рівень захворюваності на поліомієліт, дифтерію, туберкульоз. За словами експертів, відмова від вакцинації призводить до спалаху інфекційних захворювань.