В Україні вводяться нові стандарти середньої освіти: чотири години на тиждень на фізкультуру і дві на вивчення української мови. Такі норми для 8-9-х класів містяться в типових навчальних планах загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою, опублікованих на сайті Міністерства освіти і науки.
Як випливає з наказу про розробку таких планів для загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня, вводити нові стандарти будуть поетапно, почавши з 5-х класів у 2013-2014 навчальному році. Завершити ж перехід на нові стандарти МОН має намір в 2017-2018 році, коли відбудеться перехід на нові плани навчання 9-х класів. Як випливає з пояснювальної записки до трьох типових планів, розробленими Міністерством, новий Державний стандарт базової і повної середньої освіти складається з семи освітніх галузей: «Мова та література», «Математика», «Природознавство», «Суспільствознавство», «Мистецтво», « Технології »,« Основи здоров'я і фізична культура ».
Одне з головних нововведень - запровадження з 5-го класу вивчення другої іноземної мови и изучение английского в канаде на world-study, причому однією з цих двох мов обов'язково повиннна бути англійська. Примітно, що кількість годин, відведених на вивчення іноземної мови, в два рази перевищує час, призначений для вивчення української мови. Так, наприклад, МОН пропонує в 5-6-х класах відводити на українську мову три-три з половиною години на тиждень, на першу іноземну мову - теж три, а на другу - два.
У 9-х класах ж на вивчення рідної мови запропоновано витрачати дві години на тиждень, а на іноземні в сумі п'ять. Крім того, з 5 класу школярам викладатимуть інформатику - з 5-го по 7-1 клас по одній годині на тиждень, в 8-9-му класі - по дві. Примітно, що з 5 по 9 клас у школярів буде по одній годині на тиждень для вивчення історії України, всесвітньої історії та мистецтва.
Між тим, на вивчення математики (а після - алгебри та геометрії) всіх класах виділено чотири години на тиждень. Дев'ятикласників також чекають три години фізики і дві години хімії на тиждень. На вивчення біології, яке вводиться з шостого класу, школярам відведуть по дві години на тиждень. Між тим, чотири години на тиждень українські школярі будуть займатися фізичною культурою: одна година для вивчення «Основ здоров'я» і три власне фізкультури.
Як зазначено в пояснювальній записці, в рамках предмета «Основи здоров'я» повинні формуватися навички здорового способу життя і безпечної поведінки. Що стосується безпосередньо занять фізкультурою, то тут все залежить від «вікових і статевих особливостей учнів, їхніх інтересів, матеріально-технічної бази навчального закладу, кадрового забезпечення, регіональних і народних традицій», у міністерстві зазначають, що через варіативні модулі можуть реалізовуватися різні види спорту, спортивні ігри, ритміка, хореографія та інше. При цьому години, відведені на фізкультуру, не враховуються при визначенні гранично допустимих завантажень учнів.
З цього навчального року в Україну вступають в силу нові освітні стандарти для молодшої школи. Зокрема, вивчення іноземної мови вводиться з першого класу.