Третє повідомлення про мобільне шахрайство задокументували працівники поліції Тернопільщини на цьому тижні. У пастку аферистів потрапила мешканка Заліщиків.
Тривожний дзвінок пролунав на стаціонарний телефон жінки вранці, 29 квітня.
- Мамо допоможи, я в поліції,- почула жінка. А далі вже навіть не вслухалася в голос, від переживання була впевнена, що телефонує її син. За вказівкою шахрая жінка поспішила до банкомату та перевела 15 тисяч гривень за закриття кримінального провадження проти родича. Довго чекала дзвінка від нього та зрештою в обід передзвонила сама. Вже за декілька хвилин розмови з сином зрозуміла – її ошукали. Про шахрайство жінка повідомила правоохоронцям.
Порятунок родичів – прибуткова справа для шахраїв. Незважаючи на численні попередження правоохоронців, аферисти все ж знаходять людей, які у паніці віддають їм свої кошти.
Поліцейські радять: якщо вам телефонують незнайомці, не панікуйте, не впадайте у відчай, не спішіть шукати та позичати гроші – перш за все уточніть у абонента, що телефонує інформацію щодо родича (запитайте фамілію, як звати), самі одразу зателефонуйте своїм рідним та близьким (про яких йшла мова) і дізнайтеся, де вони в даний час знаходяться і чи дійсно потребують допомоги (фінансової). А також, зателефонуйте на 102 і повідомте про дану подію. Ваше вчасне повідомлення про злочин та осіб, що його скоїли, дасть змогу правоохоронцям розшукати правопорушників і, тим самим, убезпечить інших громадян від злочинних посягань.
Тернополяни продовжуть потрапляти "на гачок" до аферистів
18:00, 30 квітня 2016 р.
Кримінал