Реєстрація візових анкет он-лайн у візових центрах Луцька залишається призупиненою. Така ж ситуація у Тернополі і Рівному.
«Ситуація за два дні не змінилася. Пробували люди вирішити питання через Львів – там можна, проте потребує додаткових затрат. А це все вигідно нечистим на руку ділкам», - розповів заступник голови Волинської облради Олександр Пирожик.
Зазначимо, згідно із чутками, ціни на чорному ринку на шопінг-візи сягають вже 150 євро, робоча – аж 250.
Незважаючи на численні повідомлення, черг біля самого Генерального консульства Республіки Польща у Луцьку чи візових центрів Тернополя та Рівного немає.
Панянка в інформаційному віконечку розповіла, що ажіотаж – надуманий.
«Нам цього року було доведено на 20% більше аплікаційних форм, ніж у попередні роки. Проте, людей з кожним днем все більше. Від цього і черги. А так працюємо, як завжди. Консули – на місці», - розповіла працівниця консульства.
Зауважимо, що одержання туристичних віз залишилося таким же простим, як і раніше.
«Найпростіше отримати візу, якщо є спеціальне запрошення і, відповідно, польська національна віза. Також просто потрапити за кордон із візами «культурними», «спортивними», «на лікування». Такі відразу подаються в консульство. Останнім часом через великий наплив людей є проблеми саме із поданням таких віз у електронній формі.
Щодо віз «на закупи», то відтепер в українців виникли реальні складнощі.
Раніше, коли їдеш вперше до Польщі, спочатку відкривали короткострокову візу. Після повернення в Україну, показувалися чеки ваших покупок, і в консульстві відразу відкривали довгострокову візу. Тепер цей запис просто закритий», - розповіла працівниця одного із туристичних агентств.