У лютому на кір на Тернопіллі захворіла 101 людина, вже у перший день березня – 13. Із 41 дослідженого в лаболаторії СЕС зразка 37 – позитивні на кір. Робити самостійно аналіз на кір в цій лабораторії почали з 2012 року – раніше відібрані зразки направляли у Київ. Аналіз на краснуху робили самостійно й торік і це дуже допомагало вроботі, кажуть у СЕС, бо 70% виставлених діагнозів були лабораторно підтверджені.
Можливість у власній лабораторії робити аналіз на кір та інші інфекційні захворювання неабияк допомагає у роботі, кажуть працівники обласної санепідстанції.
- Доставлений матеріал, швидше виданий результат, тобто ми можемо сказати, чи це кір, чи краснуха, підтвердити діагноз або спростувати. Раніше треба було доставляти матеріал до Києва, а тепер все простіше, – розповіла завідувач епідеміологічного відділу Тернопільської обласної СЕС Марія Павельєва.
Іще торік, аби підтвердити чи спростувати кір, матеріали з Тернополя відправляли в столичну лабораторію цертальної санепідстанції. Коли в кінці минулого року захворюваність на кір в Україні почала зростати, столичні медики вирішили дати добро на діагностику кору в лабораторіях СЕС на місцях.
Дослідження недешеві – лише тест-система для обслідування 80 осіб на кір обходиться у тисячу шістсот гривень. Для імуноферментних аналізів лабораторія обласної СЕС має два комплекти обладнання, гроші на які дала держава.
З початку року на Тернопіллі зареєстрували майже 200 випадків кору і захворюваність, як і передбачали, росте, відтак у лабороторії обласної СЕС надалі роботи побільшає.
- Звичайно, побільшає роботи, бо проводиться лабораторна діагностика. Хоча, коли є такий ріст захворюваності, ми не забираємо у всіх хворих матеріал для дослідження, тому що якщо є ріст захворюваності, то це свідчить про те, що дійсно є кір, – каже Марія Павельєва.