«Нічний алкоголь» повернеться до Тернополя!?

Тернополянин Володимир Заболотний подав до суду на Тернопільську міську раду з вимогою скасувати рішення щодо заборони продажу спиртного з 10-ї вечора до 8-ї ранку. Чоловік переконує, що таким чином порушуються його права на вільний вибір об'єкта реалізації.

До того ж, через заборону міської ради йому доводиться купувати алкоголь у барі і значно переплачувати за спиртне. Активно підтримують обуреного тернополянина й підприємці. Їхня позиція цілком зрозуміла. Зазнавши збитків, вони теж хочуть повернути звичний режим роботи. Натомість міська рада у своїй позиції не зворушна, тому розсудити сторони може тільки Феміда.

На думку позивачів, мерія порушила безліч законів та кодексів

22 лютого у Тернопільському міськрайонному суді відбулось друге засідання у справі проти міської ради щодо скасування рішення про заборону продажу алкоголю у нічний час.

«25 листопада 2011 року близько 22 години 25 хвилин у магазині «Дора», що на вул. Симоненка, громадянин  Заболотний В. Ю. та його товариш намагалися купити «Київське» шампанське, але продавець магазину відмовила чоловікам, посилаючись на рішення міської ради № 6/7/32 від 08.04.2011 року «Про впорядкування продажу пива, слабоалкогольних та алкогольних напоїв у роздрібній торговельній мережі міста», – йдеться у заяві.

Після цього пан Заболотний подав заяву в суд на міськраду, оскільки вважає, що таким чином порушені його права на право вибору місця купівлі. Оскільки після 22 години придбати шампанське в магазині він не зміг, то йому довелось купувати в барі, де ціна на спиртне вдвічі вища.

По даній справі відбулось уже два засідання. На жодне з них позивач так і не з'явився, натомість його інтереси в суді представляє голова обласного осередку Всеукраїнського громадянського  руху «Вперед» Петро Мокрій. Також активно підтримують позицію тернополянина й інші підприємці. Їх на слухання з'являється понад десяток. У них в цій справі своя зацікавленість, адже через заборону продажу спиртного у нічний час їхній бізнес зазнає збитків. Вартість ліцензії велика, а скористатись нею у повній мірі підприємці не можуть, стверджує Петро Мокрій.

– Виготовлення ліцензії коштує близько 8 тис. грн. Якщо в інших обласних центрах  магазини працюють протягом усієї доби та відпрацьовують ці кошти, то у Тернополі такої можливості немає, тому підприємці зазнають збитків, – каже пан Мокрій.

На його думку, своїм рішенням про заборону продажу спиртного у нічний час міська рада порушила безліч законів України.

– Вважаю, що рішення Тернопільської міської ради №6/7/32 «Про впорядкування продажу пива, слабоалкогольних та алкогольних напоїв у роздрібній торговельній мережі міста» суперечить вимогам чинного законодавства України, зокрема, Конституції України, Господарського кодексу України та Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", порушує права, свободи та інтереси громадян України. Пунктом 4 статті 23 Господарського кодексу України встановлено, що не допускається видання правових актів органами місцевого самоврядування, якими встановлюються не передбачені законом обмеження щодо обігу окремих видів товарів на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць. Відповідно до підпункту 9 пункту «а» ст.30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить встановлення зручного для населення режиму роботи підприємств комунального господарства, торгівлі та громадського харчування, побутового обслуговування, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад. ТМР діяла всупереч вимогам Господарського кодексу України, оскільки вона не наділена повноваженнями регулювати питання роздрібної торгівлі алкоголем у роздрібній торговельній мережі міста, окрім закладів, що належать до комунальної, – переконує представник позивача.

ТМР посилається на порушення Закону України «Про внесення змін до законодавчих актів України щодо захисту населення від впливу шуму». Натомість міська рада через управління архітектури та містобудування наділена повноваженнями щодо погодження та надання дозволу на облаштування закладів торгівлі, що дає їй можливість регулювати наявність та кількість таких закладів на певній території, пише Номер один.

«Також ТМР порушила право осіб, які отримали ліцензію на реалізацію алкогольних напоїв, здійснювати свою діяльність у межах вимог Закону України «Про державне регулювання виробництва, обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». Так, статтею 15 даного закону встановлено, що роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватись за наявності у них ліцензій, які видаються терміном на один рік. Жодних часових обмежень щодо реалізації слабоалкогольних та алкогольних напоїв цим законом не встановлено», – каже Петро Мокрій.

Новини компаній
17:00, Сьогодні