Директор тернопільського училища використовував учнів як рабів

У Тернополі затримали директора училища за обвинуваченнями у зловживанні службовим становищем, йдеться в сюжеті ТСН. За 15 років керування навчальним закладом чоловік створив справжню імперію диктатури, вважають у прокуратурі.

Частину гуртожитку директор віддав під найм, та й сам облаштував собі там оселю аж із 5 кімнат. Про директорські звершення у прокуратурі дізналися від учнів. Міг в морду вдарити,міг в живіт вдарити, каже учень Тернопільського ВПУ №4. Цього хлопця уже тричі намагалися виключити з училища, хоча у навчанні він не пасе задніх. За три роки власну стипендію тримав у руках лише двічі. Він, хоч і не показує обличчя, один з небагатьох, хто наважився розповісти про дивні правила у закладі.

Тут табу на ноутбуки, комп'ютери, а надто мобільні телефони. Ними не можна користуватися ні на перервах, ні на подвір'ї, ні в гуртожитку. Учні розповідають, що банківські картки у них чомусь заблоковані. Тому стипендію видають майстри, але зазвичай учні лише ставлять підпис про її отримання. Якщо директор сказав мені не давати, все - він просто приходить, ти стипендію не отримуєш. Підпишись за цю стипендію, що ти її отримав, а вона йде на благодійність училища, - розповідає хлопець. За словами учня, на благодійність щосеместра здавали по 400 гривень і ще по 700, щоб зарахували практику.

В училищі виправдовуються - без благодійних внесків заклад не вижив би. Обмежене фінансування училища державою змушує нас звертатися до батьків з проханням - благодійні внески на рахунок училища. Система благодійних внесків існує по всій Україні ,це нічого нового ми не видумали, - запевняє в.о.директор Тернопільського ВПУ №4 Іван Грищук.

Однак у прокуратурі так не вважають. Там підрахували, що незаконно отримали від дітей близько 700 тисяч гривень. До того ж, з'ясували у прокуратурі, вихованці самі прибирають коридори училища та гуртожитку, хоча тут є шість прибиральниць. Роблять ремонти у кабінетах та виготовляють меблі. Нами були встановлені факти залучення дітей до виробництв,більше того до виробництв поза навчальним планом,на різних об'єктах у Тернополі та за межами.При цьому ці роботи діти виконували безкоштовно, - розповів прокурор Тернополя Сергій Банах.

Один з учнів розповів, що одного разу посадили в машину і відвезли до коменданта на дачу. То ми і картошку повгортали, і города полили, і ями перекопували по 10 раз, - каже він. Зараз керівник ПТУ, яке досі вважали одним з кращих в області, фігурант кримінальної справи за хабарництво і зловживання службовим становищем. А оскільки почав тиснути на учнів і викладачів, вимагаючи пояснень, які б його виправдали, то до суду його вирішили тримати під вартою. Відомо тільки, що усі звинувачення він спростовує і заявляє - у нинішнього скандалу є замовник.