Нещодавно у районному будинку культури м.Бучача зібралися бучачани та жителі навколишніх сіл обговорити проблему переробки сміття. Те, що це зараз дуже велика проблема, навіть нема потреби писати, всі знають, всіх турбує, всі смітять. Але є межа і вона не за горами. Що далі, куди дівати сміття? Голові міста поступила пропозиція – збудувати на бучацькому сміттєвому полігоні сортувальний (не переробний) завод.
Саме це і було темою міських слухань. Владу цікавила громадська думка. На жаль я не дуже володію інформацією відносно технічних питань, пише журналіст Бучацьких новин, але в основному зрозумів, що :
- цей проект здійснюється по всій Україні, гроші на побудову заводу дає Євросоюз, з бюджету не йде ні копійки.
- завод планується будувати на сміттєвому полігоні, який займає площу 12 га, для заводу потрібно 4 га.
- сама фірма реєструється у Бучачі, податки у наш бюджет, створюються робочі місця, зарплата 2-3 тис.грн.
- є типові заводи на різну потужність, у нас планується потужність 50 тон на добу. Оскільки такої кількості сміття неможливо зібрати у місті, тому є пропозиція збирати сміття у селах району. Транспорт, паливо, контейнери для сміття – фінансується заводом.
Сам завод буде сортувати сміття на метал, пластик, скло, папір та інше. Далі відсортовані матеріали будуть відправлятися на інші заводи для переробки.
Під час обговорювання висловлювалися різні думки з приводу побудови заводу його шкоди навколишньому середовищу, які в нас будуть переваги, що буде добре. Бабала В.В. висловив думку, що з нас черговий раз забирають сировину, а все інше залишається нам. На запитання, чи будуть до нас привозити сміття з інших районів чи самого міста Тернополя, представник заводу відповів, що у других районах у перспективі будуть також будувати заводи, а хто ж у такому випадку буде віддавати сировину? Наприкінці відбулося голосування. У підсумку – проти будівництва заводу один, утримались – декілька, а більшість – за. Чи виграємо ми – майбутнє покаже.