Більше 1000 злочинів сталось на Тернопільщині за перших два місяці 2012 року

Відбулася перша прес-конференція начальника обласного управління внутрішніх справ Віктора Сака. Знайомство з представниками обласних та міських ЗМІ проходило у робочому режимі. Очільник міліції зупинився на підсумках роботи та реальних перспективах щодо їх покращення. – Рішуча і безкомпромісна боротьба зі злочинністю та корупцією, забезпечення громадського порядку, захист прав та свобод громадян, – так Віктор Сак коротко охарактеризував основні завдання, які покладені на міліцію. Відтак керівник вдався до статистики та аналітики.

– З початку року зареєстровано трохи більше тисячі злочинів. Оперативно-профілактичні заходи сприяли зменшенню кількості навмисних вбивств, грабежів крадіжок усіх форм власності, хуліганств, злочинів, вчинених неповнолітніми. Побільшало тих протиправних діянь, які стаються переважно через неуважність та безпечність людей. Зокрема, шахрайств та дорожньо-транспортних пригод. Користуючись нагодою, хочу застерегти людей, аби були безпечнішими, уважнішими. Не ведіться на легкі заробітки, на можливість швидкого збагачення, не довіряйте людям, котрі вдають з себе екстрасенсів, ворожок та інших «благодійників» і пропонують вам порятунок від чар, поробів. Бо, як правило, знайомство і спілкування з такими особами приносить великі втрати.

Щодо збільшення кількості аварій на дорогах та автошляхах області, то це провина не тільки правоохоронців. До непоправного можуть призвести і погодні умови, і стан доріг, й інші фактори. Тому безпека залежить, насамперед, від учасників дорожнього руху.

Співробітники міліції цьогоріч розкрили усі навмисні вбивства та зґвалтування. Активнішою була робота щодо розкриття крадіжок, пограбувань, нанесення тяжких тілесних ушкоджень. Виявлено 30 злочинів, пов’язаних з незаконним поводженням зі зброєю та боєприпасами. Розкрито майже сотню злочинів минулих років. Протидіючи наркозлочинності, міліціонери розкрили понад 120 протиправних діянь. Половина із задокументованого – це випадки збуту. Ліквідовано чотири наркопритони, з незаконного обігу вилучено понад 40 кілограмів наркотичних засобів та майже 34 кілограми прекурсорів. У сфері протидії торгівлі людьми задокументовано 22 злочини. Недавній випадок – спроба вивезти жительку області до Польщі. Нам вдалося попередити це протиправне діяння.

За два місяці викрито 68 фактів розкрадання майна державної та колективної власності, 128 злочинів у сфері службової діяльності, 36 –у господарській сфері, 85 злочинів, пов’язаних із зловживаннями бюджетними коштами, 34 – у сфері земельних ресурсів. Із порушених кримінальних справ, понад сорок – зі збитками сто тисяч гривень і більше, а в двох фігурують мільйонні суми. За закінченими розслідуваними карними справами державі відшкодовано майже п’ять мільйонів гривень. З початку року викрито 36 фактів хабарництва, за усіма проводиться розслідування. Загальна сума поборів склала понад 340 тисяч гривень, найбільша, задокументована співробітниками УБОЗУ, – 22 тисячі американських доларів. За кримінальну корупцію до відповідальності притягнуто понад тридцять державних службовців, у тому числі посадовців обласних управлінь, міського та районних органів місцевого самоврядування.

Проблемним питанням залишається дитяча злочинність. Минулого року дітьми та підлітками скоєно понад 220 злочинів. Правоохоронці активно проводять профілактичні заходи, проте виконувати функції родин – займатися вихованням тих дітей, які покинуті батьками-заробітчанами, ми не можемо. Саме соціальне сирітство є найбільшою небезпекою, що кидає дітей у вир злочинності. Особливу увагу приділяємо злочинам, пов’язаним із втягненням неповнолітніх у протиправну діяльність. Пильнуємо тих недобросовісних продавців та торговців крамниць, котрі, незважаючи на заборону, реалізовують нашим дітям цигарки, спиртне. Словом, комплексно підходимо до вирішення проблеми «діти і злочинність».