Начальник обласного управління внутрішніх справ Віктор Сак запевняє, що стихійних валютників, котрі вже багато років тому «окупували» територію біля міського автовокзалу, ніхто із міліціонерів не «кришує». А тих, кого у цьому підозрювали, від роботи усунули.
Самих же валютників правоохоронець порівняв із стихійними торговцями. Оскільки, окрім адміністративної відповідальності, їм нічого не загрожує.– На сьогоднішній день кожен із них практично щомісяця притягується до адміністративної відповідальності. Але там за певні прорахунки наших працівників, які мали стосунки із валютниками, буквально сьогодні (12 березня) я підписав наказ не використовувати цих працівників в службі в зв’язку з тим, що вони мали певні стосунки з валютниками. Це є свого роду попередження, – повідомив Віктор Сак.
На думку головного правоохоронця, якби покарання для валютників були жорсткішими, вони навряд чи б продовжували на виду у всіх, не приховуючись, займатися незаконною діяльністю.– Тоді можна було їх посадити і забрати. А зараз це прирівнюється, щоб ви зрозуміли, до стихійної торгівлі. Бабці торгують, ми їх сьогодні задокументували, повели в суд. Вона відповіла там, її попередили, а вона завтра знову торгує. Але за теорією вірогідності, вона завтра не попалась, післязавтра, а потім дільничного десь на інші масові заходи забрали чи ще щось, то вона ще 5 днів простояла. А у пересічних громадян складається враження, що 5 днів стоїть і ніхто нічого не робить. Але я вас запевняю, що «кришування» немає, – сказав Віктор Сак.
Додамо, що раніше за незаконні операції з валютою передбачалась кримінальна відповідальність, пише ЗЗ. Відтак валютників могли позбавити свободи. Сьогодні порушникам закону загрожує попередження або накладання штрафних санкцій від 510 гривень до 748 гривень з конфіскацією предмету правопорушення. Тобто, штрафні санкції досить мізерні порівняно із прибутками так званих «міняйл».