Вирішити проблему із підтопленням вул. Галицької у Тернополі обіцяють у міськраді. Для цього замовили проектування станції примусового перекачування дощових та стічних вод. Також посадовці обіцяють, що місто взагалі не буде підтоплювати. Комплексну систему водовідведення у Тернополі мають запровадити протягом двох-трьох років, обіцяє заступник міського голови Владислав Стемковський.
- Парадоксальна річ. Догосподарювалися, що в місті не було комплексної системи водовідведення, - каже він.
Двори перетворювались на озера
Нагадаємо, вул. Галицька розташована у яру, тому щороку під час сильних злив її підтоплює. Адже там є проблеми з каналізацією.
- Коли незначні опади, то ще нічого, а під час злив все у дворах плаває, - каже житель вул. Галицької, 58 Роман Кравчук. – На щастя, мій будинок трохи на підвищенні, а от сусідній 35-й страждає під час кожної зливи.
Пан Кравчук пригадує, що два роки тому влітку під час сильних опадів вода стояла не лише у дворах, а і в квартирах, магазинах, завдавши їхнім власникам чималих збитків.
Про проблему зі стічними водами на Галицькій ми писали раніше. Так, під час зливи у червні 2010 року на затоплення у редакцію скаржились жителі будинків на вул. Галицькій, 35, 37, 39, 41, 15.
Вода, що піднялася поміж багатоповерхівками, затопила офіси, квартири та автомобілі. Після дощу звичайна прибудинкова дорога на вул. Галицькій перетворилася на озеро, глибина якого подекуди сягала до грудей дорослій людині - пише "20 хвилин".
Воду можна буде вивести трубами
Проектну документацію системи водовідведення міськрада замовила у підприємстві “Водопроект”.
- Зараз чекаємо від проектантів пропозицій, щоб подивитися, що ми найперше будемо робити, - каже Владислав Стемковський. - Вартість робіт - колосальна. Наприклад, на вулицю Галицьку потрібно 40 мільйонів. Для нас це - непідйомні суми. Найперше ми зараз зробимо так, щоб зібрати воду та виводити її з міста. А потім будемо думати про наступні роботи, в тому числі і щодо облаштування колектора. Пан Стемковський пригадує, що робилося на вул. Галицькій під час зливи влітку 2011 року.
Після цього протягом півтора-двох місяців комунальники зробили так звані першочергові заходи, додає він.
- Якщо хто пам’ятає, тоді воду підпирали огорожею, яка розташована навпроти заправної станції, - розповідає заступник міського голови. - Тоді ми викликали трактор і начальник управління архітектури сам сів за кермо, бо водій побоявся, і сам завалив цю огорожу, щоб випустити воду. Ця вода пішла на заправку. Але виявляється, коли там погоджували технічні умови, заправка зобов’язана була зробити систему водовідведення. А вони обгородилися огорожею. Тоді ми провели під дорогою трубу, яка скидала б воду і прочистили вулицю Галицьку. В майбутньому, сподіваюся, вона справді буде вулицею, бо зараз вона є яром.
Коли на вул. Галицькій буде станція примусового перекачування дощових та стічних вод, тоді воду можна буде вивести трубами і вона не стікатиме поверхнею, як річка. Станція примусово забиратиме цю воду з міста.