За перших два місяці цього року обласним управлінням Державної техногенної безпеки було складено 86 приписів за недотримання правил пожежної безпеки. Фахівці кажуть, що керівники установ та організацій – посадові особи – так розлінились, що навіть не спроможні підготувати підпорядковані їм об’єкти до перевірки. Про яку, до речі, їх повідомляють за десять днів, пише zz.
– Що це за перевірка, коли ти попереджаєш про неї? Наприклад, у інших державах перевіряючий приходить і там керівник не готується до перевірки. А у нас попередиш, скажеш, поставиш до відома, що прийдеш на перевірку, а деякі керівники умудряються навіть або у відрядження поїхати, або якимось чином у той день не бути на об’єкті, – обурюється заступник начальника управління Держтехногенбезпеки Олег Балан.
Найбільший штраф, який можна накласти на чиновника-порушника, становить лише 170 гривень. Зрозуміло, що ця сума навряд чи може змусити посадовця виправитись.
– Штрафи, звичайно що, невеликі. Цим і користуються керівники. Тому що їм деколи легше заплатити штраф, чи виконати або усунути те чи інше порушення. Особливо, це негативно впливає на ті об’єкти, де є люди, об’єкти з масовим перебування людей, дошкільні навчальні заклади, школи-інтернати, – попереджає Олег Балан.
До слова, торік працівниками управління Держтехногенної безпеки було накладено понад 3 тисячі штрафів за порушення правил пожежної безпеки на загальну суму майже 3 мільйони гривень.