Безкоштовно пройти флюорографічне обстеження зможуть усі охочі в суботу, 24 березня, у Всесвітній День боротьби з туберкульозом. Два пересувні флюорографи з цифровою обробкою зображення стоятимуть на Театральному майдані з 10.00 до 15.00.
Люди одразу отримають довідку з результатами обстеження, каже головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру Вадим Рудик. Їх можна буде записати у медичну книжку. Проведення флюорографічного обстеження - один зі способів своєчасного виявлення туберкульозу. Лікар радить проходити його не рідше, ніж раз у два роки.
Тернопільщина входить до шістки областей, де захворюваність на туберкульоз найнижча в Україні, - продовжує Вадим Рудик. - Торік на Тернопіллі виявили 585 хворих. Для порівняння, у 2010-му їх було 594.Найбільше хворих - у Бережанському, Підгаєцькому і Теребовлянському районах. Найменше - в Зборівському, Збаразькому та Гусятинському, пише "20 хвилин".
Мікобактерії туберкульозу, або палички Коха, потрапляють в організм повітряно-крапельним шляхом, - розповідає лікар. - Переважно ними заражаються під час спілкування з людиною, яка хворіє на відкриту форму цієї недуги.Інфікуванню сприяють знижений імунітет, тривалі стреси, цукровий діабет, виразкова хвороба, хронічні бронхіти і гастрити. А також - травми, недостатнє харчування, погані умови проживання і виснажлива праця. Хоча туберкульоз найчастіше вражає легені людини, він також може виникнути у кістках та суглобах, лімфатичних вузлах, кишечнику, нирках, статевих залозах та мозкових оболонках.
На початках туберкульоз має прихований перебіг. Тому людина, яка захворіла, може вважати, що перевтомилася чи підхопила застуду. Усім, хто кашляє більше двох тижнів, Вадим Рудик радить пройти флюорографію. Адже кашель може бути одним із проявів туберкульозу. Так само, як і надмірна пітливість, часте серцебиття, поганий сон та апетит, біль у грудях, підвищення температури тіла до 37,3 С.