Тернополяни «штурмують» візовий центр

Призначення дати подачі документів до пункту прийому візових анкет чи посольства є безкоштовним і досить простим — займає близько п’яти хвилин. А “агенти” на Танцорова просять по 40-50 гривень. - Вам допомогти заповнити анкету на візу? А зареєструватися в електронній черзі? - із такими запитаннями до вас відразу підходять люди, якщо ви наближаєтесь до польського візового центру на вулиці Танцорова, 14.

Із 22 березня документи на візу можна подати лише за попереднім записом у мережі або по телефону. Водночас за те, щоб записати людину в електронну чергу, так звані “агенції” беруть 50 грн. Щоб заповнити візову анкету хочуть 30-40 грн. А насправді ці процедури є простими та безкоштовними. У цьому пересвідчився і кореспондент “20 хвилин”.

Для цього заходжу на сайт www.polandvisa-ukraine.com. Адреса цього порталу вказана на інформаційному щиті перед візовим центром. Тут призначити час та дату подачі документів мені не вдалося — чомусь система не приймала жодний із запропонованих мною паролів. Тоді я зателефонував за номером телефону 0-50-117-90-53, який був вказаний на цьому ж сайті. Вибрав мову спілкування та близько 30 секунд почекав з’єднання з оператором. Працівниця центру записала серію та номер мого закордонного паспорта, дату його видачі, моє ім’я та прізвище і відразу призначила мені дату й час подачі. На все я затратив близько півтори хвилини і приблизно гривню за розмову по мобільному телефону. Потім за цим же номером я без жодних проблем скасував цю дату подачі документів.

- Заповнити візову анкету теж досить просто, - каже тернополянка Віра Гуляйбіда, яка навчалася у Варшаві. - Там нічого особливого вказувати не потрібно. Тільки особисті дані, мету візиту, які візи і яких країн ви вже мали раніше. Коли вперше їхала у Польщу декілька років тому, робила візу у Львові. Під нашим візовим центром твориться схоже “візове божевілля”, як і там під консульством. Тоді я переживала, чи зможу все правильно заповнити, і теж звернулася до таких “агентів”. Зараз же все роблю сама.

Зі слів дівчини, допомога у заповнені анкети “агентами” може знадобитися хіба людям, які хочуть щось “нахімічити” - скажімо, виїхати на роботу, не маючи запрошення.

Утім, зі слів “агентів”, які підходять до людей на вулиці, ці прості процедури зробити під силу не кожному.

- Добрий день, мене звуть Юля, - підходить до мене красива молода дівчина, коли я читаю інформацію на стенді. - Реєструють на ось цьому сайті. Зможете самі, чи вам допомогти? Але зважайте, що там складно зареєструвати емейл. А ми за 50 гривень зробимо це самі.

З реєстрацією на сайті, як переконався кореспондент, і справді можуть виникнути труднощі. Але про те, що значно простіше можна призначити дату подачі документів телефоном, дівчина не каже нічого. Втім, “візове божевілля” зачепило не лише легковірних людей, які втратили гроші. Страждають від нього і ті, чиї домівки розміщені поруч із візовим центром.

- Нас, мешканців будинку поруч із візовим центром, ця ситуація уже дістала, - скаржиться тернополянка Галина Посередська. - Я повертаюся собі додому, а до мене відразу підбігають і пропонують допомогти заповнити анкету на візу. А я нікуди не їду, просто додому йду!

Та це, зі слів жінки, не основна проблема. Більше шкодить те, що двір перетворився на “базар”. - У дворі постійна товкотнеча, засмічено, - каже жінка. - Усі ходять у туалет під стіни. Там уже стоїть машина, з якої продають чай, а смітника біля неї немає. То все сміття викидають у нас у дворі. Мешканці будинку вже збирають підписи під відповідною заявою, понесемо її у міськраду. Потрібно якось це все врегулювати.

До слова, 21 березня під стінами візового центру стояв великий натовп людей. А вже 22 березня, відколи почала діяти електронна черга, людей було зовсім мало.