Керівники мерії дали пояснення прокуратурі щодо звільнення депутата-хабарника

Прокуратура Тернополя серйозно підійшла до вивчення версії, згідно з якою екс-керівника КП «Об’єднання парків культури та відпочинку», депутата від ВО «Свобода» Ігоря Липку могли звільнити заднім числом.

Як розповів заступник міського голови, керуючий справами міської ради Олександр Степанюк, правоохоронці провели виїмку документів, зокрема вилучили заяву самого Липки про бажання звільнитися із власної посади, а також розпорядження міського голови Сергій Надала про звільнення директора з 7 березня 2012 року.

Окрім цього працівники міської ради, які є дотичні до цього питання, давали пояснення слідчим.

«Я теж давав пояснення, зокрема, коли саме був звільнений Ігор Липка», – розповів Олександр Степанюк.

Чи вдасться правоохоронцям довести свою версію залишається загадкою. Адже зрозуміло, що чиновники мерії наполягатимуть на своєму, навіть якщо директора і справді звільнили заднім числом. Довести це може хіба спеціалізована експертиза, яка вказує, коли саме було написано документ, але навряд чи такі експертизи дають точність до кількох днів. Тоді як в даному випадку принципове питання – з’явилося розпорядження про звільнення Липки після 12 березня, коли його затримали з хабарем, чи тижнем раніше.

Зауважимо, що версію про можливу фальсифікацію документів при звільненні Ігоря Липки з посади директора КП «Об’єднання парків культури і відпочинку міста Тернополя» прокуратура почала відпрацьовувати після того, як Сергій Надал звинуватив правоохоронні органи у провокації щодо «свободівця».

Мер заявив, що Липка не брав грошей, тоді як сам екс-директор, за даними прокуратури, уже зізнався у тому, що взяв хабара.