Зокрема пропонують більше уваги приділяти інтерактивним методам навчання, заняття проводити у формі конкурсів і практикумів, а також регулярно організовувати екскурсії та квести.
Нові вимоги до вчителів представляє освітня реформа. Нововведення запроваджуватимуть у школах поступово, однак найбільше зміни відчують наймолодші школярі.
«Нова програма передбачає зміни у донесенні навчального матеріалу вчителем. Зокрема будуть домінувати інтерактивні методи навчання. Також має практикуватися взаємодія учнів один з одним, організовуватиметься також командна робота. Будемо відмовлятися від практики механічного заучування, натомість програма передбачає використовувати способи поступового запам’ятовування. До прикладу, вчитель повинен застосовувати таблицю множення до тої пори, поки учні її не запам’ятають. У початковій школі вітається ігрова форма навчання, хочемо, щоб вчителі давали більше практики, натомість менше сухої теорії. Також вчителі повинні проводити екскурсії та організовувати корисний відпочинок для дітей», – розповідає зз кандидат педагогічних наук Ольга Бобрівець.
Міністерство освіти і науки України також просить вчителів мінімізувати використання зошитів. Експерти кажуть: головне завдання освітньої реформи – уникнути психологічного тиску на дитину та допомогти її розкрити свої природні таланти.