У Тернополі відбулась «Антикорупційна тусівка»

У п’ятницю, 16 вересня, десятки тернополян розбирались – що таке корупція і як їй протистояти.

Допомагали їм у цьому громадські активісти, журналісти, аналітики, виробники інфографіки таких організацій і кампаній як руху «ЧЕСНО», «Transparency International Україна», «Украв», «Доступ до правди», «Centre UA», «Центр протидії корупції». Так, у рамках заходу відбулось кілька майстер-класів, показ документальних фільмів і панельні дискусії. Зокрема, представники руху «ЧЕСНО» розповіли про декларації тернопільських депутатів і про шлях їх отримання.

«Скажу, що дуже важко було дістати декларації депутатів за 2014 рік. Пройшли дуже великий шлях по архівах, запитах, особистих зверненнях до депутатів. За 2014 рік ми отримали декларації всі, а за 2015 – ні, є депутати, які не подали свої декларації, ми до них неодноразово звертались, але все-таки декларацій на сайті міської ради немає. Сподіваємось, що ситуація виправиться», - коментує координатор кампанії «Стеж за грошима» громадського руху ЧЕСНО у Тернополі Юлія Ковальчук.

Розповіли і про те, що слід робити громадянам, які опинились свідками корупційних дій або знають про такі факти, пише БезТабу.

Можна зателефонувати на гарячі лінії прокуратури, Національної поліції, Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Служби безпеки України і Національного агентства з питань державної служби.

Допоможуть розібратись у ситуації і активісти порталу «СТОПКОРУПЦІЯ», мережі викривачів «Corrupt UA», проекту «ХАБАРДОКС», всеукраїнської спеціальної колегії з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю, громадського руху «ЧЕСНО».

Корупційними справами займаються журналісти-розслідувачі проектів «Схеми: корупція в деталях», «Наші Гроші» та «Слідство Інфо (Громадське ТБ)».

У випадку, якщо громадяни не знають, до кого ж саме звертатись – вони можуть отримати безкоштовну правову допомогу, зателефонувавши за номером 0 800 213 103.