У Тернополі відкрили оригінальний пам’ятник Ігорю Гереті (фото)

Сьогодні, 25 вересня, у день, коли б знаному тернополянину, археологу, краєзнавцю, фольклористу, мистецтвознавцю, історику Ігорю Гереті виповнилося б 78 років, на вулиці Валовій у Тернополі йому постав оригінальний пам’ятник. Він крокує вулицею міста таким, як його знали і пам’ятать: усміхнений та із сумкою через плече.

«14 років цієї видатної людини вже немає з нами. Але слід, що лишив він на цій землі, такий значимий, що видається, що Ігор Петрович постійно присутній у нашому краї. І цей пам’ятник, власне, відображає це, - наголосив під час урочистостей голова обласної ради Віктор Овчарук. - Мистецтвознавець, археолог, фольклорист, етнограф, історик, оборонець і будівничий української церкви та української державності, громадсько-політичний діяч, співзасновник Народного Руху України, член його Великої Ради, депутат Тернопільської обласної ради 1 – 4 скликань… Це далеко не всі покликання, ремесла та професії, якими володів Ігор Герета. Великий колекціонер, він колекціонував не лише картини, старожитності, рідкісні книжки й мистецькі раритети, а й емоції, знайомства із незвичайними, талановитими людьми. Навколо Герети завжди гуртувалися люди, витав дух українства, мистецтва. Тут завжди нуртувала любов до України та нашого краю. Він був не лише великий патріот, але й великий гуманіст. Ігор Петрович безмежно був закоханий у людей. Але справжньою, найсильнішою його любов’ю були діти. Саме завдяки йому, Ігорю Гереті, створена Тернопільська обласна експериментальна школа мистецтв, яка запрацювала у 1994 році. Нині заклад носить його ім’я, а 27 березня минулого року на фасаді школи мистецтв відкрили меморіальну дошку Ігорю Ґереті. На Алеї зірок у Тернополі є також його зірка. Сьогодні врешті відкриваємо пам’ятник цій унікальній людині, наступний крок, маю надію ,- справжній, а не формальний музей Ігоря Ґерети та музей-скансен Черняхівської культури у Чернелові-Руському.Це лише невелика частина тої шани, яку ми маємо віддати цій великій людині».

Під час відкриття пам'ятника виступали викладачі та вихованці заснованої Ігорем Геретою мистецької школи, його друзі та побратими.