На Тернопільщині відкрили перший на теренах області «Хоспіс»

Безнадійно хворі люди як ніхто потребують належного догляду. Для них вкрай важлива на лише кваліфікована медична допомога, а й психологічна реабілітація, соціальна та моральна підтримка.

Про це наголосив начальник управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації Володимир Богайчук під час засідання круглого столу «Розвиток паліативної та хоспісної допомоги в Тернопільській області».

Перший на теренах області хоспіс на 30 стаціонарних ліжок цьогоріч вдалося відкрити завдяки сприянню Тернопільської облдержадміністрації та обласної ради. Функціонує даний заклад у селі Плотича Тернопільського району за кошти з обласного бюджету.

«Станом на сьогоднішній день тут вже перебувають 15 важко хворих, які потребують цілодобової допомоги. Вони отримують повний комплекс заходів із всебічної підтримки. Один з девізів нашої роботи: «Ми не можемо додати днів до вашого життя, зате можемо додати життя у ваші дні», — зазначив головний лікар комунальної установи Тернопільської обласної ради Тернопільська обласна лікарня «Хоспіс».

До слова, фахівці, які працюють в даному закладі, пройшли відповідне навчання в Івано-Франківську. Також планується залучити до цієї роботи психологів та представників духовенства.

Значну підтримку у сфері паліативної медицини надають волонтери, багато долучається й Тернопільський державний медуніверситет.

«Укладений договір про співпрацю із закладом «Хоспіс» щодо навчання та практичних занять. Буде створена школи волонтерства, з подальшою можливістю проходження практики на базі стаціонарного хоспісу. А також запровадження навчальних програм із паліативної та хоспісної допомоги для лікарів сімейної практики, медсестер», — розповіла директор навчально-наукового інституту медсестринства Тернопільського державного медичного університету ім.І.Я. Горбачевського Світлана Ястремська.

Інші додаткові ліжко-місця для догляду безнадійно хворих планують створити у районах області, а також ще п’ять — в Тернопільському будинку дитини, зазначає Володимир Богайчук.

«Віримо що спільними зусиллями усіх гілок влади, громадських організацій, медичних фахівців, меценатів, волонтерів та небайдужих людей заклад хоспіс зможе функціонувати й на належному рівні надавати допомогу даній категорії пацієнтів», — підсумував він.

Довідково:

Паліативна та хоспісна допомога — це комплекс медичних, соціальних, психологічних заходів, спрямованих на покращення якості життя пацієнтів з невиліковними хворобами та обмеженим прогнозом життя. Головні завдання паліативної та хоспісної допомоги - максимально можливе зменшення болю, фізичних та психічних страждань, усунення або зменшення розладів життєдіяльності та інших важких проявів захворювань, професійний догляд, психологічна, соціальна та духовна підтримка пацієнтів та членів їхніх сімей.