“МРІЯ” долучилася до відкриття молочного кооперативу «Годувальниця» (Фоторепортаж)

За словами директора Благодійного фонду «Агрохолдингу «МРІЯ» Василя Мартюка, на потреби кооперативу компанія виділила понад 85 тисяч гривень. За ці кошти придбали танк-охолоджувач для молока, аналізатор якості «Екомілк», ємності для зберігання молочної сировини, інвентар. Окрім цього, «МРІЯ» допомогла в облаштуванні спеціального приміщення, щоб створити належні умови для роботи обладнання.

“Компанія “МРІЯ” вже півтора року активно розвиває кооперативний рух. Зокрема в Бережанському районі ми підтримали створення двох кооперативів. Це молочний пункт у селі Куряни і тут, у селі Біще, де повністю з нуля було засновано кооператив. Його створила в першу чергу громада, люди, пайовики, ми допомогли фінансово щодо придбання даного обладнання – це молокоприймальний пункт, сама будівля, танк-охолоджувач, який привезений із-за кордону, аналізатор молока, який визначає якість продукції, інший інвентар, який потрібен для якісного збору молока та подальшого транспортування в тих чи інших сирзаводах. Окрім цього, надали технологічну підтримку, йдеться про навчання людей – представників даного кооперативу возили на Львівщину у діючі кооперативи, де вони фінансуються за підтримки Львівської аграрної дорадчої служби, Канадського проекту “СОКОДЕВІ”. Відтак люди отримали необхідні знання, щоб збирати якісне молоко, за яке будуть платити високу ціну», – зазначив директор Благодійного фонду «Агрохолдингу «МРІЯ» Василь Мартюк.

До роботи кооперативу «Годувальниця», який працює вже 10 днів, вже долучилися близько 50 чоловік. Про це розповів голова кооперативного об’єднання Олег Кізімович: “Вдень збираємо близько 80 літрів молока. У людей була дуже низька ціна на молоко, а якість продукції ніхто не контролював. Бо не було відповідного обладнання. На даний час ми підняли ціну до 4 гривень. Адже, завдяки допомозі “МРІЇ”, вже маємо обладнання, на якому контролюємо якість молока. На даний час загальна жирність нашої продукції становить 3, 80 на 4 відсотки жирності”.

25 жовтня у селі Біще представники духовенства освятили новостворений кооператив. Директор Благодійного фонду «Агрохолдингу «МРІЯ» Василь Мартюк і голова кооперативного об’єднання Олег Кізімович підписали документи щодо передачі-прийому обладнання.  

За допомогою аналізатора якості молока «Екомілк» визначаються усі показники молока – відсотковий вміст жиру, білку, сухого знежиреного молочного залишку, вміст доданої води та інші.

“Перша цифра 4, 31 – це вміст жиру. Якщо стандарт якості молока, які ми беремо є 3, 4, ми бачимо, що у цієї громади є якісне молоко. Другий показник – густина – 27 і 4, це висока густина. Четверта цифра 0, 00, значить в цьому молоці води взагалі немає. Із 30 людей, які принесли молоко сьогодні, жоден не сфальсифікував продукцію, тобто не додав води. А вміст білка становить 3,06.  Це надзвичайно якісне молоко”, – зазначив тренер з кооперації Львівської аграрної дорадчої служби Михайло Вишньовський.

“Створення цього кооперативу дає можливість людям заробляти тут. Адже кожен селянин має земельну ділянку і з тої худоби, яку тримає у своєму господарстві, матиме дохід. Чому саме молочний кооператив? Були різні варіанти – створити ягідний кооператив і багато інших. Але ми зробили аналіз і дійшли до висновку, що на території нашої Біщівської сільської ради у домогосподарстві утримують худоби. Тому вирішили допомогти людям зі збутом молока, адже всі ви прекрасно знаєте, що приїжджають представники із відповідних молокозаводів. Вони диктують свої правила, умови та ціну.  За тиждень роботи кооперативу ми вже побачили результат. Якщо влітку була ціна на молоко 2, 70 – 2, 80, то на сьогодні маємо ціну за літр молока – 4 гривні. Думаю, що і на цьому не зупинимося”, – зазначила сільський голова с. Біще Галина Кізімович.

У Біщі люди утримують близько 80 корів. Танк-охолоджувач, який придбали за кошти «МРІЇ», може вмістити до 500 літрів сировини одночасно. Тобто обладнання дає можливість для зберігання та охолодження доволі великої кількості продукції. Тому навесні до кооперативу планують долучитися і жителі довколишніх сіл.

“Перш за все дякую «Агрохолдингу «МРІЯ», яка вклала кошти в цей кооператив. Завдяки представникам Компанії стає можливим створення таких кооперативів. Сподіваємося, що і надалі будете допомагати та розвивати. А ми, як обласна адміністрація, готові підтримати. Є ряд програм, які фінансуються від обласного бюджету, надаємо кошти на придбання техніки. Думаю, громада буде звертатися. Ми в подальшому розроблятимемо програми, – сказала представник департаменту агропромислового розвитку Тернопільської облдержадміністрації Наталія Сопель.

«МРІЯ» і надалі підтримуватиме кооператив фінансово. Для поліпшення кормової бази для корів та збільшення обсягу надоїв молока навесні Агрохолдинг планує допомогти громаді зі створенням культурних пасовищ, засіяних поживними травами, обладнаних електропастухами та поділених на зони випасу.

Зазначимо, це вже не перший молочний кооператив, який відкрили в Бережанському районі за підтримки «МРІЇ». З 15 вересня молочноприймальний пункт "Еком" працює в селі  Куряни. Компанія  "МРІЯ" для цього кооперативу закупила  охолоджувач, пункт здачі молока, допомогла з благоустроєм цього приміщення. Додамо, що за підтримки «МРІЇ» створено 10 кооперативів у трьох областях Західної України. З 2015 року Компанія виділила на цей напрямок понад 1,5 млн грн.