Що приховують води тернопільського ставу

Семеро людей втопилося на Тернопільщині цього року. Через спеку людей, яку купаються у відкритих водоймах, побільшало, і одразу зросла кількість нещасних випадків, кажуть рятувальники. Лише впродовж травневих свят потонуло двоє чоловіків у Гусятинському та Лановецькому районах.

Статистика рятувальників стверджує: понад сімдесят відсотків потопельників перед купанням вживали алкоголь, а дев’яносто відсотків нещасних випадків трапилось у не пристосованих для купання місцях. На Тернопільщині є лише один пристосований для купання пляж – так званий “Дальній” у Тернополі, – повідомляє TV-4.

- Ця сторона, де “циганка”, вже повинно нас навчити, що вона є дуже небезпечна, починаючи від центрального причалу і по цій стороні. Там земснаряд повиривав ями. Ями є до 15-17 метрів глибини. І 20 метрів від берега починаються різкі обриви. Людина, яка не знає цього, попадає в цей обрив, перепад температур, страх, стається нещасний випадок, – розповів начальник рятувально-водолазної служби Тернопільщини Василь Козак.

Рятувально-водолазна служба Тернопільської області налічує сім рятувально-водолазних станцій: у Тернополі, Ланівцях, Борщові, Гусятині, Бережанах, Чорткові і Заліщиках, та сімдесят п’ять її фахівців працюють по всій нашій області, де близько тисячі ставків і озер, 26 водосховищ і шість тисяч п’ятдесят кілометрів річок. Фінансування служби наразі є лише до червня. Приставити рятувальника до кожної людини, каже Василь Козак не можливо, відтак закликає дотримуватися правил безпеки поведінки на воді.

- Там, де розташовані рятувально-водолазні станції, де є пости, де є безпечні місця, купайтеся в таких місцях. Перед тим, як купатися, ви повинні переконатися в тому, що пологий берег, що немає ніяких коряг, не стрибайте у воду з возвишень, пеньків, бо можна натикнутися і на корягу, і на пруття металічні, так можна загинути, – каже Василь Козак.