Натирають мозолі та розбивають ноги до крові учасниці першого тернопільського дівчачого рок-гурту DoubleBubble. Наразі панянки виконують кавери всесвітньо відомих пісень. Співати власні будуть, коли удосконалять майстерність.
Дебютували дівчата на сцені Хмільного щастя на Дні народження гурту «LosColorados» 21 квітня. На репетиції в DoubleBubble побувала кореспондент ДОБИ.
Репетирують босі
Тридцятиградусна спека, дівчата репетирують на «MazepaStudio» – студії, яка розташована на другому поверсі приватного будинку, біля горбатого моста. На подвір’ї – музиканти з гурту «Алоізій Карамболь» та «Los Colorados». Чекаючи закінчення репетиції, Сергій Масик з «колорадосів» попиває пиво.
- Заходь, ми вже закінчуємо грати, – каже барабанщиця гурту Оля, – ще тільки дві пісні і поговоримо про музику.
Студія маленька, але тут поміщаються музиканти та вся необхідна апаратура. Кімната – звукоізольована, гудуть колонки. Біля імпровізованої сцени – диван. Спекотно. Дівчата – босі, вбрані у футболки і штани, солістка Аліса – у довгій білій спідниці. Дівчата вивчають нову пісню «Heartbreaks». Закінчення помагає придумати соліст гурту «Редлайн» Руслан. Через спеку і двохгодинну репетицію – їхні обличчя рум’яні, Вероніка, яка грає на соло-гітарі, п’є холодний чай, який принесла з собою.
- Придумаємо барабанне закінчення наступної репетиції, – каже Оля Биндас після кількох спроб заграти.
- Вони були п’яні і в них появилась оця «брєдєя» зібрати жіночий коллектив, – розповідає вокалістка Аліса Рищук про те, як «Los Colorados»організували дівчачий гурт, – І от вони кажуть, що вокаліста вже є, бо почули, як я заспівала ACDC «Highway to hell». Запитала, хто буде барабанщиця, то мені сказали Оля Биндас. Я була в шоці, я не знала, що вона на барабанах грає.
Прийшов Ростик і каже: «До сраки ноти»
Дівчата охоче підключаються до розмови, доповнюють одна одну, перебивають, згадують смішні історії.
- Мене порекомендувала Ростику Фуку (засновник «Los Colorados», – ДОБА) моя вчителька з англійської, – каже 15-річна басистка Христина Бойко, – Оля Ігорівна прийшла і каже, що Ростик Фук буде мене прослуховувати. Я набрала купу нот. Прийшов Ростик і каже: «До сраки ноти». Заграла. Думала, що буде якийсь відбір, а було так от просто.
Ростик запитав Христину, на чому та хоче грати, гітарі, чи басі. Дівчина тоді бас-гітари не тримала в руках жодного разу, тому сказала, що гратиме на соло-гітарі. Втім, Фук заперечив, сказав, що вона більше схожа на басистку. Далі дівчина почала займатись, її вчителем став Віктор з гурту Алоізій Карамболь.
- Спочатку була басистка, вокаліста і барабанщиця і ми грали «Сherry bomb». Були охочі приєднатися, але то ми не підходили, то нам не підходили. Одна дівчина хотіла грати «шансон», – розповідають дівчата, доповнюючи одна одну. – Потім з’явилась Вероніка Гуменна, яку в гурт запросив Руслан з «Редлайну».
Репетирують дівчата по три рази на тиждень. Окрім того, кожна працює вдома. Христина грає на басі без підсилювача, Аліса співає, каже, що сусідам не заважає, бо вони кльові, у них постійно плаче дитина. Вероніка вдома грає на гітарі.
- Після вогняних шоу Вероніки, сусіди не реагують на гітару, вона як вийде, як дмухне вогнем. – жартує Аліса.
Барабанить по подушках
Оля вистукує ритми підручними матеріалами вдома, барабанить по подушках, грає на стаканах.
- На репетиціях постійно натираємо мозолі до крові. Я собі всю ногу стовкла, розповідає Оля Биндас, роззувається і показує поранену стопу, де клаптями злазить шкіра, – На концерті тріснула стопа, текла кров. Більше я боса не гратиму. На пальцях от теж які мозолі, в дівчат те саме від гітар, – показує руки.
Перед концертом на останній репетиції на барабанщицю злетіла тарілка, жартує, що могла і не виступити жодного разу, як би та тарілка їй голову знесла.
У житті дівчата працюють у різних сферах: Аліса – дизайнер скловиробів, вона також художник-ілюстратор. Вероніка заробляє на життя вогняними шоу. Оля – під’єднує користувачів до інтернету, Христина – школярка, їй лише 15 років.
- Ми сваримося кожної репетиції, писки одне одному б’ємо, – сміється Оля Биндас, коли зайшла мова про порозуміння між дівчатами.
- Оля, та що ти таке кажеш, – обурюються інші учасниці колективу.
- Та приколююсь я, звичайно ми не сваримося, – продовжує Оля.
- В нас все злагоджено, хтось щось запропонує, інші підтримують.
Дівчата кажуть, що інколи підказують одна одній – як грати, чи не швидко, чи добре звучить.
- Дівки мене «соляк» навчили грати минулої репетиції, я ж не “шарила” як то, – каже Оля Биндас, – Аліса говорить: то якось так, тут вдарила, там вдарила, тум-тут, там-там-там. Я попробувала, і склала до купи «соляк».
На концерт прийшли навіть вчителі
Пісні, як правило, вибирає Аліса, щось знаходить і кидає дівчатам запис. Власні пісні планують виконувати пізніше, коли зіграються більш професійно. Збираються підтримувати обраний стиль, панк, чи блюз – грати не збираються.
- Перша наша пісня буде про мазохіста, – каже Христя
- Невідомо, – заперечує тій Аліса.
Після першого виступу дівчат відгуки були різні. Переважно – хвалили, вітали з виступом друзі і знайомі, на концерт до Христі прийшли навіть вчителі. Втім, бувало, що дівчатам казали різні непристойності.
- Мій тато на концерті не був, але дивився відео, йому сподобалося, хоче купити мені бас, – каже Христина.
- Не знаю, чи сподобався виступ нашим вчителям і наставникам з «Los Colorados», але як би не сподобався, то би більше не запрошували разом грати. А так – запросили виступити 8 травня в Патріку.
Німецька рекордингова компанія контракт дівчатам не пропонувала. Втім, дівчата жартують, якщо Оля поморгає німцю, якому сподобалась, то все може бути.
Для концертів спеціально придумують образи. Минулого виступу всі були в образі леді-вамп, лише барабанщиця в кольоровому, такий задум.
- На концерті людям важливий зовнішній вигляд, бо просто послухати музику можна і вдома, людям треба видовище – впевнена Вероніка.
Дівчата обіцяють, що на концерт 8 травня одягнуться цікаво і заграють щось свіже.