Усі бажаючі зможуть потрапити на відкриття стадіону, яке відбудеться 13 травня, а відтак оцінити – на що ж було потрачено 16,5 млн. грн.
Глядачів чекає парад спортсменів, шоу-програма від місцевої медіа-корпорації, яку вестиме Тернопільський Сірий, концерт за участю місцевих виконавців, Дзідзя і колективу Мad Heads. А на завершення – традиційний для таких заходів салют.
Містом уже почали розповсюджувати запрошення на даний захід. Отримати запрошення можна біля ЦУМу, на центральному стадіоні, в ПК «Березіль, в міському управлінні сім’ї, молоді та спорту на вул. Шевченка ,11, а також на вул. Дубовецькій в корпорації RIA. Остання розіграє на шоу 50 призів (побутова техніка) та автомобіль, правда щасливчиками зможуть стати лише передплатники видання.
За даними начальника міського управління сім’ї, молоді та спорту Миколи Крутя, запрошення роздано на дві третину стадіону, який після реконструкції вміщає 15 тис. 150 місць (було 17,5 тис.).
«Запрошень в одні руки даватимуть максимум на всіх членів сім’ї. Тільки один був прецедент, що дали більше – це було колективне замовлення для вузу. Для людей, які з тих чи інших причин не матимуть запрошень зарезервовано ще третина стадіону. Якщо ж людей буде більше, то розмістимо їх на бігових доріжках», – розповів Микола Круть.
На реконструйованому стадіоні облаштували також окремі місця для інвалідів.
З головних обновок – нове освітлення, яке відповідає навіть вимогам УЕФА, прожектори у підтрибунних приміщеннях, які забезпечуватимуть освітлення навіть у секторах в темну пору доби, нове повноколірне табло площею 35 кв. м, яке може транслювати прямий ефір, нові пластикові крісла.
«Хотіли за 1 млн. повністю поміняти газон, але за браком коштів провели лише його рекультивацію та посіяли траву, щоб не було прогалин. Також планували зробити напилення тартаном або регаполом бігових доріжок, як це є зараз, але також не вдалося через фінансові проблеми», – зауважив директор стадіону Ярослав Колісник.
Він також пояснив, що в Тернополі не робили висячий дах, оскільки б це збільшило кошторис в рази, до того ж несучі конструкції стадіону не витримали б такого навантаження.
«Тоді б стадіон просто розвалився. Тому накриття трибун зробили таким чином, як це задумали проектанти з архітекторами», – пояснив Ярослав Колісник.
Загалом на реконструкцію стадіону пішло 16,5 млн. грн.
За даними заступника міського голови Леоніда Бицюри, востаннє капітальний ремонт стадіону робили ще у 1984 році. А перша ж письмова згадка про стадіон в Тернополі датується ще 1909 роком.