Скільки техніки було на вулицях міста під час снігового колапсу, чому практично відсутні тротуари, хто компенсуватиме збитки і як протистояти майбутній зимі з такими прибиральниками? Про це йшлося на розширеній оперативній нараді, де обговорювали стан ліквідації стихії. Фракція "Об’єднання "Самопоміч" у міськраді була одним із ініціаторів проведення такої зустрічі.
Найбільше зауважень з боку депутатів та активістів, які прийшли на обговорення проблеми, було до підрядної організації «ТерКомуналСервіс», яка згідно з договором мала утримувати шляхово-мостове господарство міста. Але, як показав колапс, не змогла. Одна з причин – відсутність техніки. Та ще чотири роки тому в Тернополя було декілька десятків одиниць комунальної спецтехніки. Про це заявив депутат міської ради від «Об’єднання «Самопоміч» Андрій Шкула.
- Я хочу запитати профільного заступника міського голови, пана Стемковського, де поділась ця техніка після ліквідації комунального підприємства МШЕД, яке попередні роки прибирало місто?, - спитав пан Шкула.
Владислав Стемковський підтвердив, що дійсно було більше пів сотні одиниць техніки. Проте частина застарілої і непридатної. Частину забрали за борги підприємства, частину передали іншим КП.
- Можливо підприємство штучно зробили збитковим, аби привести на ринок приватні структури,- зауважив депутат. – Щодо техніки, то з’ясуємо, куди поділась кожна одиниця.
Говорили на нараді й про ініціативу міського голови подарувати тернополянам триденний безкоштовний проїзд у тролейбусах. Депутати від «Самопомочі» пропонують витрати за перевезення пасажирів покласти на підрядника, який не впорався з прибиранням снігу.
- Невиконуючи своїх обов’язків належно, підрядник відповідно не затратив стільки коштів, скільки передбачено у договорі з міською радою, - зауважив самопомічевець Юрій Штопко. -Тож має їх компенсувати місту. Вважаю було б правильно, ці кошти взяти не з міської казни, забравши їх з освіти чи медицини, а таки покласти на винуватця.
Стосовно виконання послуг, про які нині звітує «ТерКомуналСервіс» поліція проведе розслідування. Юрій Штопко рекомендує, переглянути записи із відеокамер Тернополя, аби встановити скільки насправді техніки працювало на вулицях міста 13 листопада.
- В цю негоду «ЖЕКи» спрацювали краще, ніж та організація, яка виграла тендери на 18 мільйонів гривень, - зазначив депутат від "Об’єднання "Самопоміч" Сергій Лупак. - Вони за свій кошт, за кошти мешканців, почистили не лише доїзди до будинків, а й довколишніх садочків та шкіл, подекуди прибрали й тротуари. Тож пропоную аби підрядник компенсував їм ці затрати.
А ще Сергій Лупак переконаний, що з таким виконавцем взагалі потрібно розірвати співпрацю. Проте відповідно до законодавства, як повідомив Сергій Надал, найняти нового підрядника мерія зможе лише після тендерної процедури, яка триватиме півтора місяця. Тож до Нового року «ТерКомуналСервіс» винайматиме снігоочисну техніку в інших підприємств. Наступну угоду планують укладати відразу з кількома організаціями, аби підприємства могли страхувати один одного.
Окрім того у міській раді вирішили створити комісію до якої ввійдуть депутати, члени виконкому і громадські активісти, яка підрахує збитки завдані стихією та призначить винним покарання.