Ця ідея виникла ще 5 травня під час зустрічі мера Тернополя Сергія Надала з учнівським парламентом «Наснага». Тоді обговорювали різні питання, учнівський парламент «хвалився» досягненнями та проведеними заходами.
Один з методистів запропонувала, щоб учні загальноосвітніх закладів міста Тернополя допомогли у підготовці стадіону – помити усі крісла та прибрати сектори. Сергій Віталійович, звичайно, підтримав цю ідею. Хоча чесно кажучи не всі сприйняли це серйозно.
Але 11 травня ця ідея була втілена в життя. Зібралося безліч учнів загальноосвітніх шкіл Тернополя. Кожній школі – свій сектор. Звичайно, виникли деякі непорозуміння, а як же без них. Посперечалися між собою дві гімназії – імені Івана Франка та класична гімназія. Навіть приїхав директор з’ясовувати ситуацію. Але це дрібниці в порівнянні з тим, як дивно і водночас приємно бачити школярів з мітлами та ганчірками в руках за спільною працею.
Спершу нас розважала репетиція випускного вечора одинадцятикласників, яка має відбутися завтра. Настрій бадьорий. Але коли «шоу» завершилося, радість зникла і перетворилася на втому та нарікання типу: «Що вони собі думають? », «Я в школі вчуся, а не прибиральником наймався працювати» або «Мене вже спина болить». Серед школярів бути такі, що насумлінно виконували завдання. Інші ж навпаки були раді такій праці.
Насправді мити обляпані у вапні стільчики, а потім ще й замітати доволі велику ділянку — це не так просто, як здається. Багато хто прийшов не дуже відповідно одягнений, тому був змушений на високих підборах і в літніх «нарядах» брати в руки віник або ганчірку і працювати пише "Місто".
Серед опитаних учнів більшості не сподобалася суспільна праця і вони вважають це не роботою учнів. Проте дехто бачить у такій праці позитив та користь.
У всякому разі випускникам та мешканцям міста буде приємно сидіти на чистих сидіннях і спостерігати за різними заходами.
До слова, офіційне відкриття стадіону 13 травня о 18:00.