Вахтанг Кіпіані: людина із середнім заробітком може стати власником інтернет-ресурсу (фото)

У Тернополі Вахтанг Кіпіані провів семінар на тему “Створення і модернізація електронних ЗМІ”.

Послухати відомого журналіста прийшли представники практично усіх електронних, а також друкованих видань Тернополя. Захід відбувся в рамках проекту “Популярні видання, корисні інтернет-ресурси, поінформоване суспільство”.

Людина навіть із середнім заробітком може стати власником інтернет-ресурсу. Все це реально, - каже Вахтанг Кіпіані. Створити сайт, зареєструвати і навіть зверстати –  коштує копійки. Кому не пощастило працювати на провідні ЗМІ, може створити своє власне медіа. Є тисячі прикладів, коли з нульовими або з мінімальними ресурсами створюють своє медіа. Такі проекти спочатку підтримуються читачами або грантами. Це світова практика.

За словами журналіста, через соціальні мережі читачі активно долучаються до  утримання улюблених видань. Свідченням цього є той факт, що на сайті “Історичної правди” буде створена окрема сторінка про голодомор. На це було зібрано 12 000 гривень одним закликом у Фейсбуці.

На семінарі було розглянуто і питання контенту. Вахтанг Кіпіані виділив дві концепції – коли інтернет-сайт виробляє свою власну інформацію, репортери перебувають безпосередньо на подіях і подають повну інформацію. Це, на його думку, потребує більше часу і ресурсів, ніж друга концепція. Вона полягає у копіюванні інформацій з інших джерел. На думку журналіста, вибір концепції залежить від формату видання, мети, аудиторії і особистого вибору власника сайту.

Він також поділився думками про те, що в Україні дуже швидко зростає кількість користувачів Інтернету не тільки серед молоді. У цьому просторі поступово інтегруються і  люди похилого віку, відкривають електронну пошту, листуються.

Нещодавно до мене подзвонив мій знайомий. Йому 84 роки. Запитав: Вахтанг, у тебе електронна пошта є? Таким чином цей дідусь повідомив Вахтангу Кіпіані про те, що він теж приєднався до тих, хто активно користується Інтернетом.  Відповідно електронні ЗМІ є серйозним конкурентом друкованим.

Тамта ҐУҐУШВІЛІ, фото автора