Сьогодні тернополяни святкують Надвечір'я Богоявлення: що потрібно, а що не можна робити у цей день

Сьогодні, 18 січня, завершується цикл різдвяно-новорічних свят, цей день називають Голодна кутя,  голодний Святий вечір або  Водохресний святвечір.

Сайт 0352.ua публікує головні настанови, які необхідно знати і виконувати у цей святковий день.

До свята Хрещення Господнього потрібно підготувати себе суворим постом. Сьогодні дозволено їсти пісну кашу, кутю, овочеві млинці, медові оладки. Заборонено їсти продукти тваринного походження та вживати алкогольні напої. 

Як тільки, коли зійшла зоря, старші, дорослі і дітлахи у своїх домівках сідають вечеряти. Господиня подає до столу лише пісні страви – смажену рибу, вареники з капустою, гречані млинці на олії, пампухи, кутю та узвар.

За давніми традиціями, наші предки вірили у те, що сніг перед Хрещенням має особливі властивості, тому напередодні свята його збирали і використовували з різною метою. Із найпоширеніших прикладів, мились у лазні водою зі зібраного талого снігу, адже вважали, що він зцілює хвороби.

Також у день Надвечір'я опівночі люди ходили до річки по воду. Водохресну воду могли зберігати дуже довго, адже вона не псується і має такі самі цілющі властивості, як і водохресний сніг.

Важливо також наголосити і на тому, що у ніч перед Водохрещам незаміжні дівчата у давні часи звертали увагу на ворожіння, адже багатьом хотілося дізнатися, коли буде весілля або ж побачити чоловіка, якого подарує доля.