На Тернопільщині різко зросла кількість шахрайств: як вберегтися

На Тернопільщині активізувалися шахраї. Якщо за весь минулий рік в області було задокументовано 535 шахрайств, то у 2017 році їх уже 103(!!!) лише за січень і кілька днів лютого.

У людей гроші викрадають «продавці меду» чи представники «соціальних служб». Останні приходять з повідомленням, що принесли 150 грн допомоги, дають 200 грн, дивляться, звідки старша людина візьме 50 грн здачі, а потім один з шахраїв відволікає увагу жертви, а другий обчищає сховок із заощадженнями.

Видурюють у людей і дорогі товари, які ті продають через інтернет. Для цього щловмисники зі свого телефоні надсилають СМС про начебто здійснену оплату. Іноді СМС відповідного змісту може прийти навіть від банку, але шахраї зразу скасовують транзакцію, забирають товар, а жертва шахарйства потім виявляє, що кошти на її рахунок не поступили.

Ззаступник начальника управління кримінального розшуку ГУНП в Тернопільській області Михайло Шмиглик закликає жителів області не довіряти невідомим додзвонювачам, які представляються працівниками банку.

- Запам'ятайте, співробітники банку ніколи не дзвонять клієнтам, а тим паче не випитують конфіденційну інформацію. Тому повідомляти її не можна нікому і за жодних обставин. Якщо ж до вас все-таки зателефонували, а ви зробили дурницю, про подію слід повідомити на гарячу лінію банку. Фахівці заблокують картку і це допоможе вберегти гроші. Головне - не затягувати час, - каже начальника філії обласного управління «Ощадбанку» Ярослава Соляра.

Для розрахунку в інтернет-магазинах представник фінустанови він радить використовувати не основну картку, а віртуальну. На неї потрібно лише перерахувати необхідну суму грошей безпосередньо перед покупкою. Ще один метод убезпечити пластиковий гаманець - це встановити денний ліміт на зняття грошей.