Акцію протесту "Зупинимо владний геноцид українського народу" влаштували тернопільські підприємці та пенсіонери біля ОДА у понеділок, 20 лютого. Люди вимагають від влади зменшення тарифів, відмінити штрафи в 320 000 грн та не допустити підняття пенсійного віку.
На початку акції пікетувальники вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні. Після цього озвучили свої вимоги: перегляд чинних тарифів з метою доведення їх до економічно обґрунтованих, відмінити штрафи в 96000, 320000 грн для малого і середнього бізнесу, впровадити право на сімейний бізнес, не допустити підняття пенсійного віку, ввести жорсткий контроль заробітних плат для керівників державних підприємств, суддів і інших високопосадовців.
- Ми зібрались для того, щоб донести до влади, що є проблеми з податком, який збільшився в три рази, - каже 20хвилин підприємець Володимир Суль. – Є проблеми з податком, який встановило місто, бо в Одесі податкова ставка єдиного податку нижча чим в Тернополі. А в нашому місті оборот в десять, а то й в сто, раз менший, аніж в Одесі. Вони зробили такі податки, що в мене два найкращих співробітника виїхало за кордон.
Підприємців обурює те, що за робоче місце вони повинні сплачувати податок 1000 грн.
- Нас карають за те, що ми даємо робочі місця, - додає підприємець. – Бо їм не вистачає грошей в пенсійному фонді. А де поділись гроші звідти? Про вимоги та причини проведення пікету детальніше на відео розповіла голова профспілки підприємців «Захист справедливості» Наталія Шоломейчук.
- Штраф 320 тисяч лише у тому випадку, коли підприємство не пустило на перевірку державного інспектора з питань праці, - коментує директор департаменту соціального захисту населення Вадим Боярський. – На сьогоднішній день в Україні ще не було накладено жодного штрафу у розмірі 320 тисяч. І накладання штрафу це не ж одномоментна і швидка процедура. Це відповідна процедура з доказовою базою. І я розумію так, що позиція влади і ОДА в тому, щоб не штрафувати при дрібницях.
Тобто не штрафувати, а проводити роз’яснювальну роботу, пояснює пан Боярський. Також чоловік наголосив, що мова йде про підприємців, які офіційно не зареєстровані.
- І оті підприємці, які зареєстровані і платять податки, вони несуть податковий тягар, - каже Вадим Боярський. – Щодо інших вимог, то ми їх розглядатимемо, подамо до фіксальної служби, до Кабінету Міністрів. Відповідні служби опрацюють ці вимоги.