В рамках проекту молодь створювала власні короткометражні фільми. Назбиралось аж 6 команд школярів із Тернопільських шкіл, які показали своє бачення екологічних проблем (локальних та світових) і їх вирішення.
- Я завдячую цьому проекту багато чим, - каже 20хвилин учасник Роман Соколовський. - При створенні відео я знайшов нових друзів, здобув новий досвід. Такі проекти змушують задуматись про майбутнє нашої планети, мене принаймні точно.
Отож, Команда "Непотріб" - Ілля Миколишин та Юлія Воляник - технічний ліцей і 9 школа - побачили проблему у засмічуванні Тернопільщини та планети зокрема і показали вирішення проблеми у переробці та сортуванні сміття.
Команда "Watermelon" - Гнатів Віктор (23 школа) - переможець проекту - вбачає проблему у нераціональному використанні води і закликає нас економити її. Як саме? Поради дивіться у відео.
Команда "Зміни себе" - Дмитро Лехман - 19 школа - у своєму фільмі розповів про те, що зміни треба починати з себе і переставати бути диванним аналітиком. Час діяти!
Команда "Наш яр" - Тамір Гром, Олександр Маланюк - 17 школа, переможці глядацьких симпатій - оповіли про проблему засмічування яру на території Східного масиву міста Тернополя. Хлопці не лише освітлюють проблему, збирають сміття і встановлюють таблички для недобросовісних мешканців. Вони також мають надію, що це прекрасне місце стане коли-небудь місцем відпочинку для всіх тернополян!
Команда "Еко планета" - Роман Соколовський, Іван Романов - 24 школа - показали в своїй відеороботі, що заможність розвинутих країн ґрунтується есплуатації бідних людей із країн третього світу. Чому Нігерія, яка має велетенські поклади нафти, не стала найбагатшою країною Африки? Чому на території Китаю будують всі найнебезпечніші промислові заводи? Спава у соціальній та економічній нерівності. Ти хочеш продовжувати так жити?
Команда "Екологічне забруднення" - Вадим Рудюк - наймолодший учасник проекту - також вбачає загрозу в засмічуванні планети і Тернополя. Він теж радить сортувати і переробляти відходи.
Всі діти отримали в подарунок екоторби, щість дубів для висадження на території їхніх шкіл та сертифікат на сплав.