Щорічно, 22 квітня люди по всій планеті відзначають День Землі

Цей день став загальнолюдським символічним святом любові та турботи за наш спільний дім.

Саме 22 квітня в Україні,у різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять різні яскраві і в той же час корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти і відповідальності у ставленні до Земних благ – землі, води, повітря, до природи в усіх її проявах.

Державна екологічна інспекція України закликає всіх громадян повсякдень брати активну участь у заходах з прибирання територій, озеленення наших населених пунктів, збереження та поліпшення екології в цілому.

Перша акція в підтримку Землі пройшла в США в 1970 році, а вже у березні 1971 року, Генеральним секретарем ООН,офіційно було проголошений свято – Міжнародний день Землі.

Землю можна розглядати як живий організм, що володіє власним диханням: вона регулює свою температуру, споживає енергію і постійно міняє свою «шкіру».

Людство теж частина цього організму, та, на жаль, вплив людської діяльності на нашу планету дуже часто є негативним.

Вирубка лісів, виснаження та забруднення ґрунту, скорочення чисельності популяцій тварин, забруднення води та атмосфери – це далеко не повний перелік негативних аспектів людського впливу на Землю.

Особливо значної гостроти екологічні проблеми досягають в густонаселених та індустріальних районах

Саме тому Міжнародний день Землі є таким важливим святом.

Щорічно в цей день вчені, які мають світове ім’я і визнання, збираються за «круглим столом» і обговорюють проблематику планети в екологічному напрямку.

А також в багатьох країнах світу в цей день звучить Дзвін Миру, якийє своєрідним символом вічного братерства, солідарності народів, спокою, дружби і мирного життя.

У той же час, Дзвін Миру – гучний заклик до дії в ім’я збереження Людини, Культури й Життя на Землі.