Відповідь на це питання шукали місцеві чиновники разом з батьками та громадськими активістами.
Два роки тому історія з Тернопільською спецшколою, директор якої не дала дітям сім’ї Туркот навчатися в її закладі, прогриміла на всю Україну.
Тоді вкотре заговорили про необхідність інклюзивної освіти, коли хворі школярі навчають в одному класі зі звичайними дітьми. Та впровадження такої системи відбувається повільніше, ніж цього хотілося б.
Сьогодні в Тернополі інклюзивне навчання діє лише в дитсадку №2, у початковій школі НВК № 28 та в ЗОШ № 10. Цього року, повідомили в міському управлінні освіти, ще два інклюзивні класи відкриють у 8 школі, де педагогам вдалося переконати батьків школярів у необхідності та користі навчання їхніх дітей з особливими учнями, пише БезТабу. Для роботи з останніми, як наголосила начальник управління Ольга Похиляк, у навчальному закладі вводять потрібні посадові оклади, призначають відповідних фахівців.
За її словами, дітей з відхиленнями, які не заважають сприйняттю матеріалу, наприклад, із фізичними патологіями, можуть прийняти і в іншій звичайній школі.
Тоді, хоч і після року перерви і судової тяганини, мамі школярів Туркот вдалося повернути своїх доньку та сина в навчальний заклад. Проте батьки інших юних тернополян сподіваються, що і їхнім дітям дадуть змогу відвідувати школу не залежно від фізіологічних властивостей.