Скільки коштуватиме зібрати школяра у Тернополі?

Ранець потрібен із широкими бретелями та м’якими вставками, на формі не варто економити. А канцприладдя для найменших школярів краще купувати не надто іграшкове, радять батьки та спеціалісти.

Школяр із кожним роком все дорожчає, нарікають батьки. Утім, придбати одяг та канцтовари школяру перед початком навчального року у Тернополі не проблема. Купувати можна на ринках, шкільних базарах та супермаркетах. Вибір товарів та шкільного приладдя великий і задовольнить навіть найвибагливіших. 

Найперша і найнеобхідніша річ, з якої потрібно розпочинати покупки, це, звичайно, портфель, радять батьки школярів. Він „потягне” від 50 до 800 грн - за такі кошти можна придбати від звичайного до ортопедичного, пише "20 хвилин".

Шкільна форма – плюс

– На ранці не варто економити, адже він допоможе зберегти здоров’я дитини, – каже мати двох школярів Олена Підгаєць, 28 р. – Задня стінка повинна бути твердою з ортопедичними вставками.

Розмір портфеля має бути таким, щоб у ньому поміщався папір формату А4. Спеціалісти радять купувати портфелі яскравих кольорів зі світловідбивними вставками.

– Шкільна сумка має бути не надто велика і відповідати росту та віку дитини, – каже мати 6-річної Насті Марія Павлишин, 28р. – Обов’язково слід звернути увагу на шлейки. Найзручніші для дитини – широкі з м’якими вставками.

Те, що останніми роками в більшості шкіл міста шкільна форма обов’язкова – також плюс, вважають батьки. Передусім, це економно. Адже варто купити дівчинці сарафан, піджак і штанці, і протягом року за допомогою блузок та гольфиків можна весь час компонувати нове вбрання. Якби не було форми, на одяг довелося б витрачати набагато більше.

– У формі всі діти однаково вдягнені, немає вирізнення між багатшими і біднішими, відповідно діти почуваються комфортніше, - переконана Марія Павлишин. –Хоча, виходячи з досвіду, форму варто купити дорожчу. Така менше нищиться і кошлатиться. Відповідно, може послужити навіть не один рік.

Вибирати треба з дитиною

Канцелярське приладдя і зошити обрати можна на будь-який смак. 

– Аби не накупити зайвого, потрібно ще дома визначитись, за чим ви йдете і бажано скласти список необхідного, – каже психолог вищої категорії Світлана Кухарук. – Основні товари варто купувати разом з дитиною, адже саме вона користуватиметься ними протягом року. При цьому варто таки враховувати смаки дітей, бо вони часто пов’язані з улюбленими мультиками чи казковими героями. Це має допомогти дитині у навчанні.

Не варто купувати канцелярське приладдя для найменших школярів у формі іграшок, додає психолог. Бо дітям і так важко на початку адаптуватися до школи, а тут ще й така спокуса. Малеча скоріше буде ними гратися, а не використовувати за призначенням.

Найкраще, щоб не накупити зайвого чи про щось забути, звернутися до вчителя вашої дитини. Ймовірніше, педагог допоможе скласти список потрібного. А що вже ви купите дитині до школи – залежить від вашого смаку та гаманця.

Якщо враховувати приблизні ціни на ринках та у супермаркетах міста, щоб зібрати до школи дитину, вам доведеться викласти щонайменше 900 грн. Зауважте, ми порахували мінімум, який доведеться витратити. Окрім того, школярам різного віку потрібно ще додати різні товари. Скажімо, в молодшій школі до списку варто дописати зошит для нот та, можливо, спеціальні зошити з індивідуальними завданнями. А учням середньої школи – приладдя для геометрії та креслення, атласи та контурні карти.