У Тернополі реалізовуватимуть Національний проект «Чисте місто»

Україна вийшла на фінішну пряму щодо вирішення проблеми утилізації сміття. Про це заявив Голова Держінвестпроекту Владислав Каськів у зв’язку із рішенням Уряду затвердити техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) Національного проекту «Чисте місто». 

 «Уряд відкрив «зелене світло» для створення індустрії сміттєпереробки. 10 нових комплексів у різних регіонах України, з глибиною переробки понад 50% складуть основу нової індустрії України та будуть слугувати прикладом для втілення Національного проекту в інших регіонах країни», – сказав Голова Держінвестпроекту Владислав Каськів.

За його словами, до цього часу в Україні єдиним способом вирішення проблеми сміття є захоронення на полігонах. Проблема сміттєзвалищ в Україні створює загрозу здоров’ю людей, повідомляє УП

«На цей час у країні повністю відсутня галузь сміттєпереробки, діють лише 2 сміттєспалювальні заводи, побудовані у 80-ті роки», - підкреслив Голова Держінвестпроекту.

За результатами затвердженого ТЕО  загальна розрахункова вартість проекту «Чисте місто» становитиме 435 млн. євро, термін будівництва - 2 роки. Реалізація проекту створить близько 2000 робочих місць по всій країні.

Як повідомлялось раніше, Національний проект «Чисте місто» реалізовуватиметься у 10 пілотних містах, визначених в ТЕО. Потужність переробки в цих містах становитиме: Київ та Харків – 300 тис. тонн твердих побутових відходів (ТПВ) на рік, Дніпропетровськ – 200 тис. тонн,  Чернівці, Суми, Полтава, Хмельницький, Кіровоград, Тернопіль та Вінниця – по 100 тис. тонн ТПВ на рік.