Планове припинення подачі питної води це не примха підприємства, а його обов'язок. Саме так стверджують у КП "Тернопільводоканал", які сьогодні завершують промивку мереж і розповіли, чому тернополян залишають на два дні без води.
— Промивка мереж у Тернополі проводиться двічі на рік. Кожного разу завдання у нас ті самі. Зокрема, для тернополян ми покращуємо якість питної води і в той же час підприємство має нагоду замінити старі труби, запірну арматуру та несправні пожежні гідранти, — розповіла ДОБІ начальник водопровідно-каналізаційних мереж КП “Тернопільводоканал” Ганна Загородна.
У перший день водоканалівці поміняли частину засувок та пожежних гідрантів. Засувки змінюють на нові, купляють їх у австрійської компанії. Це, наразі, краще обладнання в Європі. Всього по місту десятки тисяч засувок. Запірна арматура, як і водопроводи, вичерпали свій термін експлуатації, оскільки встановлювали їх ще у радянські часи. Тож значна їх частина потребує заміни.
— Ці засувки міняємо, бо старі вже виходять з ладу. Це нам дає можливість, у разі прориву на мережі, перекрити воду лише на певній ділянці, а не залишати без води весь мікрорайон чи весь Тернопіль, як це було раніше. Також міняються і старі труби. Роботи ще дуже багато. Зокрема, можна сказати, що за весь час у Тернополі ми поміняли лише 20% всієї мережі. Вчора працювали до опівночі. У ці дні працюють усі наші бригади, це близько 30 чоловік. Можу сказати, що це досить мало, але у нас зараз дуже великий недобір людей, бо робота важка і мало хто готовий її робити, — каже Ганна Загородна.
Поки міняються засувки паралельно у труби запускають хлоровану воду. У мережі вона залишається на ніч, щоб частково очистити труби від іржі. Сьогодні цю воду випустять через пожежні гідранти. Саме тому у деяких мікрорайонах можна побачити справжні фонтани на дорозі.
— Хочу заспокоїти тернополян, що це є нормальне явище і це не прорив на мережі. Також неправдивою є інформація про те, що тернополяни мають платити за цю воду. Це не так. Витрати передбачені КП Тернопільводоканал" і ніхто з жителів за неї не платить. Сьогодні-завтра вода вже з'являтиметься у домівках тернополян, проте придатною для споживання вона буде лише завтра зранку, — говорить Ганна Загородна.
У майбутньому планові промивки можуть стати не такими частими. Можливо це буде раз на два роки, а можливо й локально по окремих частинах водопровідної мережі. Зокрема, цього можна буде добитись завдяки станції знезалізування, яка покращить якість питної води та дозволить значно зменшити вміст сполук заліза.