Чоловік у лікарні. У нього потовчене тіло, травми голови та зламаний ніс. Хто бив – не знає, кривдників не бачив. Тим часом Апеляційний суд скасував усі незаконні постанови і протоколи, які «намалювали» чоловікові копи. Саме їх, або їхніх поплічників і підозрює у побитті. У патрульній поліції тим часом обіцяють перевірку.
У лікарні оговтується після жорстокого побиття тернополянин Андрій Мазепа. У чоловіка зламаний ніс, закрита черепно-мозкова травма, струс головного мозку і синці, травмовані руки і потовчене тіло, пише “20 хвилин”.
Напали і побили чоловіка саме за добу до судового засідання в Апеляційному суді, куди позвався, аби скасували всі постанови, «намальовані» патрульними поліцейськими напередодні.
Як пише видання, майже 12 тисяч гривень штрафів примушували сплатити Андрія Мазепу за порушення правил дорожнього руху, серед них – 10 тис. 200 грн за п’яну їзду. Хоча близько 30 років чоловік взагалі не сідав за кермо. Тому подав скарги до суду. Чоловік втратив права, про що написав заяву до поліції. Тим часом його посвідченням скористалась інша людина. Патрульні примудрились двічі зафіксувати порушення та винести постанови і протоколи водієві, який їх скоїв та подавав копам Андрієве посвідчення. І байдуже, що власник прав і той, хто порушив – абсолютно не схожі. Патрульні тоді відмовилися коментувати ситуацію, посилаючись на захист персональних даних.
Удар професійний. Одразу «відключився»
– 2 листопада в Апеляційному суді мало відбутись судове засідання, – розповів Андрій Мазепа. – Ввечері 1 листопада я йшов додому – з вул. Київської дворами у бік проспекту Злуки. Приблизно о 23.45-23.50 на мене напали. Удар чимось по спині і голові. Я падаю на землю і тут ще один удар – ногою в ніс. Їх було мінімум двоє. В капюшонах, тому облич не роздивився.
Вони були спортивної тіло будови, пригадує Андрій Мазепа. Били надто професійно і чітко – ногою в перенісся. Після якого моментально «відключився». Останнє, що чув, було: «Ну що, дописався?». Далі нічого не пам’ятає. Скільки точно лежав у дворі – не пригадує. Його знайшов якийсь чоловік і довів додому. Телефони і все, що було у кишенях, залишалось на місцях.
– Тієї ночі не викликав лікаря, я просто не мав сил, – зізнався пан Андрій. – Зранку викликав таксі, поїхав в травмпункт. Медики обробили рани рук, нейрохірург оглянув і наполягав на госпіталізації. Я пояснив, що в мене суд і мушу бути на засіданні. Після цього обіцяв лягти до лікарні, якщо стан не покращиться.
По обіді відбулось судове засідання в Апеляційному суді. Там свідчив і чоловік, який скористався посвідченням водія Андрія. Усі постанови та протоколи суд скасував.
– Після суду я пішов до чергової частини поліції писати заяву про побиття, там мені стало погано і я викликав «швидку», – пригадує Андрій Мазепа. – Мене привезли до обласної лікарні і одразу госпіталізували.
Ввечері того ж дня у лікарні були поліцейські. Вони відібрали заяву та пояснення. Питали, можливо, чоловік кого підозрює і чи упізнає своїх кривдників. Чесно зізнався – їхніх облич не бачив.
– Я не буду даремно обмовляти людей, – стверджує пан Андрій. – Про це і сказав слідчому. І вказав, що підозрюю в замовленні на побиття копів чи їхніх поплічників. Просто більше нікому. Ще й ця фраза «ну що, дописався». На грабунок це не схоже – все було на місці. Тому сумнівів, кому потрібно мене гамселити, у мене особисто нема.
Є провадження за «хуліганку»
Скільки часу Андрій проведе на лікарняному ліжку – поки не знає. Трохи оговтається – писатиме скарги на патрульних до столиці. Вимагатиме покарати їх за неправомірні дії. Бо, каже, занадто дорогою ціною доводиться платити за їхню службову недбалість.
У поліції підтвердили, що чоловік звертався і вже написав заяву та дав свідчення.
– Коли чоловік звернувся до міськвідділу поліції, нам вже було відомо про цей випадок від медиків, адже він вже пройшов обстеження, і лікарі повідомили про побиття, – розповів начальник відділу комунікації головного управління нацполіції в області Сергій Крета. – Ще тоді відомості були внесені до Єдиного журналу про скоєнні злочини і правопорушення.
Третього листопада відомості про подію було внесено вже до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 125 Кримінального кодексу України. Йдеться про хуліганство.
– Зараз ведеться слідство, в процесі якого буде з’ясовано, чи пов’язане побиття з вищеописаними подіями, чи чоловік став жертвою хуліганських дій невідомих осіб, – каже Сергій Крета.
За фактом публікації в ЗМІ щодо неправоморіних дій поліцейських буде проведена службова перевірка, запевнили у прес-службі управління патрульної поліції Тернополя.