Понад 1000 мешканців Тернопільщини з серцево-судинною патологією чекають на операції. Щоб їх зробити, потрібно їхати в кардіоцентри сусідніх областей або чекати, коли ж відкриють тернопільський.
Необхідне обладнання в кардіоцентр вже купили, ремонти зробили, проте, чому ж досі не проводять обіцяних операцій на відкритому серці? Начальник департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОДА Володимир Богайчук пояснює, що відкриття кардіоцентру - це комплекс заходів, які по черзі, втілюють.
“Щоб відкрити кардіоцентр, нам необхідна кардіореанімація. Існуюча в університетській лікарні реанімація не підходить, тож ми робимо все для того, аби запрацювала нова реанімація. Нещодавно до нас приїжджав головний анестезіолог країни, який заявив, що в нас буде найкраща реанімація і приймально-діагностичне відділення на рівні обласної лікарні. Операційні вже готові, стоїть ангіограф для стентування і зараз ми закупляємо ще один для відкритої кардіохірургії”, - розповідає БезТабу Володимир Богайчук.
Із обладнанням тернопільським медикам допомагають колеги зі Швейцарії. Так, кілька днів тому вони привезли апарат штучного кровообігу, вартість якого шість мільйонів гривень, а Тернопіль отримав його безкоштовно.
“Я надіюсь, що до кінця 2017-го року ми розпочнемо роботу кардіоцентру. З першого грудня до нас готовий приїжджати на операції професор із Одеси, уродженець Чорткова - Роман Лекан. Лікарі-анастезіологи і кардіохірурги вже підготовлені. Також готові нас підтримати спеціалісти з клініки Амосова і клініки серця Тудорова”, - зазначає керівник департаменту охорони здоров’я області.
За найоптимістичнішими прогнозами тернопільський обласний кардіоцентр відчинить свої двері пацієнтам до кінця листопада цього року.